Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Műtét után mikor lehet tejet...

Michelle9319 kérdése:

Műtét után mikor lehet tejet adni a cicának? Ha az altatás kiment belőle és mást is eszik akkor lehet?

Figyelt kérdés

#műtét után #tejet ihat
2012. jún. 26. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Az egy tévhit, hogy a macskának jót tesz a tej! Nem bírja megemészteni, és megy a hasa. Ha tejet akarsz adni neki, akkor vegyél neki állatos boltban macskáknak készült tejet.
2012. jún. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi...és mit ha székrekedése van akkor ezek szerint ebből a célból adhatok neki?
2012. jún. 26. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor igen, mivel meghajtja a cicákat.


Olvasd el ezt: [link]


remélem segítettem :)

2012. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért is kérdem mert hallotam olyat hogy a tej nem tesz jot műtét után mert gyuladást okoz , ez igaz?
2012. jún. 26. 20:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen műtétje volt a cicádnak, de ezt találtam:


"FONTOS TUDNIVALÓK NŐSTÉNY MACSKÁK IVARTALANÍTÁSA UTÁN


• A macskát rendszerint éber állapotban adjuk haza, tudata tiszta, de váratlan eseményekre kiszámíthatatlanul reagálhat, ezért óvatosan kell megközelíteni, a szájába nem szabad belenyúlni, kisgyermektől, illetve a háztartásban lévő más állatoktól távol kell tartani. (a hazaadást követően 24 óráig)

• Az állat számára megfelelő hőmérsékletet (szobahőmérséklet) kell biztosítani.

• Előfordulhat, hogy a tulajdonos kérésére a macskát még altatva adjuk haza. Ekkor az ébredés átmeneti izgalommal, nyálzással, remegéssel járhat.

• Hasi műtét után nem kóros ha 2-3 napig a macska bágyadt, nem eszik. A műtétet követően egy- két napig néhány alkalommal hányás lehetséges.

• A hazaadás napján sem enni sem inni nem kaphat a macska, a száj nyálkahártyáját belül vizes gézdarabbal át lehet törölni.

• A műtétet követő napon lehet megetetni a cicát, macskakonzervvel, vagy bármilyen számára ízletes eleséggel (nyers húst nem kaphat). Csontot kb. 2 hétig nem szabad adni.

• A hasi seb védelme érdekében vagy hasi kötést helyezünk fel 2-4 napra, vagy védőgallért kap az állat, melyek használata 5-10-14 napig szükséges. Etetéskor a gallért érdemes levenni, vagy az etetőtálat meg kell emelni.

A haskötést 3-4 nap után a tulajdonos is eltávolíthatja otthon.

• A varratokat a műtétet követően a 8. 10. vagy 14. napon vesszük ki."


Itt konkrétan nem írja a tejet, de szerintem inkább várj vele. De kérdezd meg az állatorvosotokat, ő biztosabbat tud mondani.

2012. jún. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, örök hálám:)...amugy császármetszést végeztek rajta, szegénykém nem tudta megszülni a kicsinyeket:S
2012. jún. 26. 20:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Ajjaj:(...akkor mielőbbi gyógyulást a cicádnak. És örülök, hogy segíthettem valamit! :)
2012. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!