Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek, hogy lehet meg...

Szerintetek, hogy lehet meg szelídíteni a kis cicámat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 14:57
 1/3 anonim válasza:

Hogy érted?

Ha szobatisztaságra akarod nevelni, akkor tedd a macskát az alomba amikor elkezd nyávogni(ha már profi macskatartó vagy, akkor meg tudod különböztetni a "vécéznem kell" nyávogást a "játssz már velem" vagy az "éhes vagyok" nyávogástól)

Ha azt akarod hogy például ne ugráljon fel a bútorokra, vagy ne rágjon meg semmit, akkor használhatsz macska-távoltartó spray,(bár ez a használat után egy kicsit büdös)vagy "büntesd meg mondjuk úgy hogy megfogod a farkát(ezt utálják)esetleg használj klikkelőt(kasztanyetta)ezt gyártják kutyák számára és macskák számára is egyaránt.

Ha mutatványokra, trükkökre akarod megtanítani, akkor jutalmazd a jó "lépéseknél" kis jutalomfalatokkal.

Remélem tudtam segíteni. :)

2012. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi

De úgy is értettem hogy ne legyen vad azt , hogy kel?.

2012. júl. 6. 09:15
 3/3 anonim válasza:

Bocsi, félreértettem.

Azt így kell:Mindig sokat kell vele játszani, mert akkor kifárad és "elfelejti" azt hogy megvaduljon.

A másik módszer az az, hogy amikor mérgéből harap vagy karmol, akkor meg kell büntetni,(pl.:belefújsz egy sípba, vagy 5-öt 6-ot klikkelsz a füléhez közel,fontos az hogy észrevegye, amit csinált az rossz.)a lényeg csak az, hogy soha ne üsd meg, vagy ne kiabálj rá.

Remélem ez így pontosabb egy kicsit mint az előző válaszom. :)

2012. júl. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!