Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom rászoktatni a...

Hogyan tudom rászoktatni a száraz tápra?

Figyelt kérdés

4 hónapos kan, kizárólag szoba cicám van és nem hajlandó megenni a száraz tápot (Acana Grassland). Próbáltam, hogy összekeverem a nedves kajával, persze csak keveset, de csak a konzver/alutasakos husit eszi ki belőle. Próbáltam tejbe áztatni (nagyon szereti a Winston tejet), úgysem kell neki.


Egyszer láttam, hogy ropogatatja, de szerintem max. 5 bogyót ehetett meg.


Nem akarom, hogy csak nedveset egyen a fogszuvasodás miatt. Egyébként egészséges, semmi gond nincs vele.



2012. júl. 9. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, a cicák válogatnak. Próbáld úgy, hogy egyszerűen nem adsz neki mást. Persze ne ugyanazt a kaját hagyd kint mindig, hanem cseréld frissre! Esetleg megpróbálhatsz más tápot is. Az enyém a Royal Caninhoz hozzá sem nyúlt, az Acanát imádja :)
2012. júl. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy 4 hónapos cicától ne várd, hogy száraz kaját fog enni a tejfogaival. AZ enyém is csak akkor kezdett enni száraz tápot igazán, amikor túl volt a fogváltáson. Ezt egyelőre ne sürgesd.

Ha nagyon akarsz neki szárazat adni, akkor ne adj neki konzervet 1-2 napig, ha éhes lesz, megeszi a szárazat is.

A fiú cica kandúr, nem kan. :)

2012. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
4 hónapos még nagyon kis szaros, neki kölyöktápok valók. Ehetne már szárazat, de abból is érdemes a kölyökcicáknak valót adni. Ha veszel egy kis zacskóval olyat, azt egészen biztosan meg fogja enni.
2012. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!