Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szelidítsem meg a...

Hogyan szelidítsem meg a kiscicát?

Figyelt kérdés
A mamámnál van 1 kiscica ami nincs kézhezszokva és ha közelebb megyek hozzá elfut. Bebújik minden hova. 15 percenként jön elő de csak akkor ha nem vagyunk a közelben. Nagyon szeretném már simogatni, de tudom hogy erre még várnom kell. És hogyan tegyem elé a kaját ha elfut és nemlátja hogy ottvan? ha csak simán leteszem a földre arra nem megy oda, már próbáltam el is mentem onnan addig hátha eszeget kicsit de nem. Nagyon félős. A padláson voltak, ott születtek de azóta már lejöttek.

2012. júl. 13. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd le úgy a kaját, hogy lássa, aztán menj el, hogy téged ne lásson, ha éhes, biztos fog enni. Aztán lassan felbátorodik, a közeledben nem fog félni, és idővel meg is simogathatod.
2012. júl. 13. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Valahogy kapd el! Azután simogasd,és adj neki enni!

Utána,már nem fog félni!

Nekem ez,bevált! :)

2012. júl. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Türelem. Tudja, hogy te hoztad neki a kaját, akkor is ha csak akkor eszi meg ha nem vagy ott. Látta, hogy te hoztad. Idővel, lassan egyre közelebb mehetsz majd hozzá.
2012. júl. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenképp kipróbálom! :)

De sajnos elkapni nemtudom még. :/ Nagyon remeg ha közel megyek. Inkább adok neki tejet! (: De már kezdem úgyérezni, hogy kicsit megszokta a jelenlétem.

2012. júl. 13. 13:12
 5/5 anonim válasza:

Lassan szokatsd magadhoz... Minden nap menj hozzá egyre közelebb, elsőnek tartsd meg a 6 lépés távolságod, vagy ha tényleg nagyon félős akár a 10-et is... Minden nap közeledj hozzá, mosolyogj rá, és beszélj hozzá... És ha már tényleg megengedi, hogy közeledj, akkor egyszer csak fogd meg, lassan, óvatosan. De ehhez nagyon türelmesnek és kedvesnek kell lenni... :)


Sok sikert! :)

2012. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!