Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Válaszolnátok pár kérdésemre...

Válaszolnátok pár kérdésemre a frissen ellett cicámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nézzétek el nekem a tudatlanságomat, ez az első cicaellésem :-D

Szóval:

1. A véres rongyot, amire ellett, kicseréljem-e alatta valamikor, vagy nem zavarja és inkább ne bolygassam őket?

2. Elég-e, ha a vizes-, tejes- és kajástálját csak a doboz mellé teszem, vagy most az első napokban még tegyem be mellé a dobozba? Vagy ki fog jönni enni?

3. Más macskák nem fogják bántani őket? Próbálom elszigetelni, egy kinti helyiség sarkában van a dobozuk, de nem csukhatom rájuk az ajtót a meleg miatt... meg ha az anyacica mégis ki szeretne jönni, csak nem zárhatom be...? Viszont vannak kóbor macskák, egész nap nem tudok rájuk ügyelni :-(

4. Meddig nem érinthetem meg a kiscicácak? Valahol olvastam, hogy ha megérzi az anyja más szagát rajtuk, akkor nem foglalkozik utána velük.

5. Mit adjak enni az anyacicának, ami most a legjobb neki? Tejet, macskakaját, vagy ugyanúgy mehet neki maradék ebéd is, amit eddig is evett?

5. Végül mit javasoltok, mit tegyek és mit ne tegyek, amitől jobban érezhetik magukat?


Tiszta bolond lettem, sosem voltam nagy macskás, de amióta én is szültem egy gyereket, egészen máshogy állok ezekhez a dolgokhoz... amikor reggel észrevettem, hogy megszülettek a kiscicák, hát szégyen, nem szégyen, elbőgtem magam... :-D


2012. júl. 13. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

1, vedd ki alóla a rongyot. Te is mondtad hogy meleg van, mit gondolsz nem kezd el az ott bűzleni?

2, nyugodtan tedd a tálják kívülre, az tisztább

3, a kandúrmacskák megölhetik a kiscicákat

4, a kismacskákat a születésüktől megérintheted. Gondolj bele, ha például probléma adódik a szülésnél, muszáj megofgni őket, mégsem hagyja ott utána az anyjuk. Ha jó a kapcsolatod vele, akkor ebből nem lehet gond.

5, azt add neki amit eddig. Csak többet. Bár én nem értek egyet a maradékkal, én a tápot támogatom, de hát te tudod. A tejre meg nincs szüksége szerintem. Legtöbb macska nem bírja, hasmenése van tőle, de ha bírja is akkor sem szükséges neki. Folyadéknak ott a víz, tápláléknak meg amit amúgy eszik.

6, Őszintén szólva: tegyél egy szívességet a macskádnak és ivartalanítsd. A macska ronda szóval egy szülőgép. Egy évben akár 2-3 alkalommal és képes szülni akár 10 kicsit is. Milyen élet az? És most gondold el, amikor majd azok is szaporodnak, mennyi lesz belőlük. A menhely meg tele van gazdátlan állatokkal. Elzárni, mint egy kutyát, meg nem lehet.

2012. júl. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményt, nos, sajnos az ivartalanítással ez esetben elkéstem, mert kóbor cicaként fogadtuk be, és rögtön utána vemhes is lett. Úgy pedig nem akartam már ivartalaníttatni, holott tudom, hogy van, aki úgy is megcsinálja. Már megbeszéltem az állatorvossal, hogy amint helyreállt az ellés után, ivartalanítva lesz.
2012. júl. 13. 10:11
 3/4 anonim ***** válasza:
56%

Először is nagyon jól tetted, hogy vemhesen nem ivartalaníttattad. Azok a kiscicák a méhében már élőlények, nem szabad megölni őket. (Tudom, majd jönnek az ellenvélemények meg a lepontozások, de nem érdekel.)


Akkor pár válasz (nekünk 6 és fél hete szült a cicánk):


1. Én nem vettem ki alóla a véres rongyot. Hamar megszárad, és lehetőség szerint nem akartam nagyon átrendezni a dobozukat, nehogy ezzel stresszeljem a cicamamát. Néhány nap múlva már kiveheted.


2. Én az első két napban betettem neki az ételt és a vizet a dobozba. Az első napon ui. nem szokott a cicamama kijönni, és ha az ételre nem is, a vízre szüksége lehet, főleg ha meleg van. Nem biztos, hogy fog enni vagy inni, de jobb, ha van rá lehetősége. De úgy helyezd el a vizet, nehogy véletlenül kiboruljon, mert a kicsi még a melegben is megfázhat, ha nagyon vizes lesz.


3. Sajnos igaza van az előző válaszolónak, kandúrok elvihetik és megölhetik a kicsiket.


4. Nyugodtan kézbe is veheted, de NAGYON óvatosan. Ha ez az első alkalmad, akkor én azt javaslom, hogy csak akkor vedd kézbe a kicsiket, ha feltétlenül szükséges. Nem a szag miatt, mert attól nem fogja a mamája elhagyni, hanem az esetleges sérülések miatt.


5. Tejet ne adj neki. A maradékot nem javaslom, igazából máskorra sem. A legjobb az, ha Junior táppal (vagyis kiscicáknak való) eteted. Ennek magasabb az energiatartalma. Az első pár napban csak nedves táppal (konzervvel) etesd a cicamamát, később kiegészítheted száraz táppal is (junior vagy kitten van a kiscsiknek való tápra írva), de jó minőségűvel.


A biztonság kedvéért a táp mellett, külön tálban add oda neki azt a maradékot is, amit eddig kapott. Ugyanis lehet, hogy az átszokás a tápra nem megy simán, és ne akkor terheld az átszokással, amikor mindenképp jól kellene ennie.

2012. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: természetesen én is úgy értettem, hogy majd ha felneveli a kölykeit. Amúgy a válaszaim tapasztalatból jönnek, én is neveltem fel sok kiscicát.
2012. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!