Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Igaz az, hogy a macska, ha...

Igaz az, hogy a macska, ha féltékeny egy kisbabára, akkor képes benne kárt is okozni?

Figyelt kérdés
A párommal gyermeket szeretnénk, már van két cicusunk (tigris és majrés). Az egyik barátnőm figyelmeztetett, hogy amennyiben a cicák féltékenyek lesznek a kis jövevényre, képesek fizikailag bántalmazni. Igaz ez? Ki mit hallott? Minden választ szívesen fogadok. Előre is köszönöm. :)

2012. júl. 15. 10:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem bántják a kisbabát, ez hülyeség, de arra oda kell figyelnetek, hogy ne ugorjanak bele a kiságyba, és ne feküdjenek a babára. Szívesen feküdnének a fejére, és ez fulladást okozhat.
2012. júl. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hülyeség, nem tudom az emberek miért találnak ki ilyesmiket a macskákról mindig. De az igazság, hogy a macskák és babák jól megvannak egymással, jó hatással van a babára, mivel a macska egy nyugodt állat, ha jól van nevelve, körme vágva, akkor igazán még játékból sem okozhat bajt. Én úgy vettem észre hogy például nekem van egy vadóc macskám aki ha megdögönyözöm harap, karmol. Ha egy kisgyerek kezdi el húzni a farkát, meg szokásos dolgok akkor nem támad rá, hanem csúnyán néz és elszalad. Nagyon kisbabánál kell figyelni csak hogy ne feküdjön rá a macska, mert azért elég nehéz.
2012. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Arra tényleg figyeljetek, hogy a kisbabával ne legyen huzamosabb ideig egyedül a macska. Az én húgom is majdnem megfulladt, mert ráfeküdt a macska a fejére a kiságyban. Egyéb rém-esetek nem voltak, pedig 4-en vagyunk, és mindig volt macska a háznál, és előszeretettel nyúztuk is őket, ha hagyták.
2012. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ami még fontos,ha a cicák a lakásban vannak,akkor udvarra kell őket kitenni,mert 1 kismama+1,vagy 2,vagy akárhány macska NEM lakhat együtt 1 lakásban!Azaz vagy cica vagy mama!
2012. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kedves kerdező! nezz inkabb utana a dolgoknak, de inkabb beszeld meg a nogyogyaszoddal, hidd el szivesen segit!
2012. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves 5. válaszadó. nem a kitérő válaszodra voltam kíváncsi, csak a véleményekre...ha nem tudsz hozzászólni a kérdéshez, akkor okosabb maradsz, ha nem teszed.
2012. júl. 15. 17:10
 7/9 anonim ***** válasza:

de hozzatudok, csak tudod az a baj h van az a toxibetegseg, fogsz errol hideget meleget hallani itt, akarcsak a baratnod hulyeseget, mar megbocsass nem is ertem ilyet h hihetsz el jozan paraszti esszel! ezert EZERT javasolnam, h beszelj egy olyan emberrel, aki ert hozza, ismered, es bizol az igazaban, ergo ez a szemely a nodokid!!!!


Szoval:

a baratnod alitasa butasag, még soha nem is hallottam ilyet!!!!

a macskakat nem kell kiraknod miutan megvan a baba, (valoszinuleg el is pusztulnanak, mivel azt se tudjak mi az a kutya, vagy auto, tobbi macska...stb)

azon a toxi fertozesen meg mar atestel, tehat nem befolyasolja a terhesseged kimenetelet!


csak azt mond meg h most kinek hiszel? :) nekem vagy annak aki azt mondja "szelektald" a cicakat (baratno)?! ;)

2012. júl. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha szándékosan nem is okoz kárt a cica a babában, de baleset éppen előfordulhat. Mondom ezt úgy, hogy imádom a cicákat. Az én macsekom velem alszik és volt már olyan, hogy rosszat álmodott, mert rángatózott, én meg megsimiztem nyugtatásképpen. Félálomban annyira megijedt, hogy rögtön menekülni próbált ki az ágyból, azt sem tudta hol van. Ha nem lett volna az arcom előtt a kezem, akkor szép csíkokat szereztem volna a képemre vagy épp a szuememre.. Így csak a karomon lettek karmolásnyomok.

Szóval, óvatosság!!

2012. júl. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%

Igen,ez létező dolog,volt már rá példa,nem is egy...

A macskák féltékenyek az biztos,de itt nem erről van szó!

Erről olvastam,és halottam is..tehát,a cicák mindig a meleg helyeket keresik,ezért ráfekszenek a babákra,a meleg pofijukra,ami hőt áraszt,lazán megfulladhatnak...a barátnőd rendes,hogy szolt neked!!!!Figyi,egyszerűen figyelni kell,és nem szabad a cicákkal hagyni egy fél percre se,amíg csecsemők!!!!

2012. júl. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!