Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tarthat?

Meddig tarthat?

Figyelt kérdés
A macskám 6 éves hím előrehaladott vesebeteg lett. Hányt és elvittük orvoshoz. Ott kapott infúziót,de nemsok jóval bíztatott az orvos. Sajnos július 15-én el kellett őt altatni az orvos tanácsára. Azóta hibáztatom magam és őrülten hiányzik a macskánk. Sokszor törnek rám sírógörcsök és mindehol őt látom. Az a furcsa,hogy nem láttuk rajta,hogy beteg lenne. Igaz lefogyott egy kicsit,de azt betudtuk annak,hogy többet volt kint a kertben mint szokott. Az első hányását követő negyedik napon sajos altatni kellett. Nem tudok belenyugodni az elvesztésébe mert nagyon szerettem. Azért írtam,hogy büntudatom van mert úgy érzem ha időben észrevettük volna a bajt,akár a fogyást,akkor még most is élne. Meddig tarthat ez a nagy fájdalom,amit érzek? Pótolni nem akarom másik macskával a hiányát mert őt pótolni nem lehet. Ha valaki volt hasonló helyzetben akkor kérem adjon tanácsot hogyan lehet elviselni a hiányát.
2012. júl. 24. 23:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha az ember kicsit túltette magát a fájdalom leghevesebb részén, akkor szerintem is érdemes befogadni egy gazdátlan vagy "felesleges" kiscicát. Nem is azért, hogy segítsen felejteni, hanem inkább azért, hogy minél hamarabb segíthessen egy rászoruló kis állaton.


Nekünk tavalyelőtt meghalt egy nagyon szeretett cicánk. S bár még nagyon fájt az elvesztése, négy hétre rá az utcáról felszedtünk egy kéthónapos kiscicát, akit az anyjával együtt üldözött pár lelketlen szomszéd (mint később megtudtuk, a cicának három testvére volt, azok addigra már mind elpusztultak). Nem volt szívünk az utcán hagyni, október vége volt, már elég hideg idő.


Kb. másfél hónappal később a kicsi egy nap véreset kezdett hányni. Amit evett, mind kijött belőle. Azonnal orvoshoz vittük, így egy egyszerű kezeléssel életben maradt, mostanra egy 7,20 kilós (nem kövér, csak jól megtermett), gyönyörű kandúr lett belőle. De ha várunk a befogadásával, akkor a december közepi hidegben az utcán belehalt volna a folyadékveszteségbe és abba, hogy kihányta az ételt.

2012. júl. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!