Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Terrorban tartják a macskámat....

Terrorban tartják a macskámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

na szóval.

Van egy 1 éves, ivartalanított kislány macskám.

Kinti cica, a ház alatti pincében lakik.

Télen sincs gond, mert ott van a kazán, de ez lényegtelen.

Szóval mint mondtam, kinti cica.

falusi vagyok, sok gyerek szomszédom van, sokat járunk ki játszani az utcára.

A szembe szomszédnak van egy ivaros, kb 5 éves fiú macskája.


Most az előbb macskavisítást hallok. Az a korcs szegény cicámnak megkapta a lábát. Szegénykém alig tud a bal mellső lábára állni. Plusz terrorban tartja. A cicám már alig mer kimenni az utcára amiatt a dög miatt.


Amióta nekik meg van nekik az a dög, nekem kb. ez a negyedik macskám. Mindegyikkel történt valami. Vagy elütötte kocsi, vagy megmérgezték, vagy eltűnt, vagy szó szerint széttépte a szomszéd kutya.

Mind fiú macska volt, és mindet terrorban tartotta az a dög. Most van először lány cicám, az is tévedésből, de ez az első olyan macskám, akit a legjobban szeretek, mert nem megy el sehova, max az utcára, vagy a szomszédokhoz, de akkor is nagyon indokolt esetben.

Általában akkor megy ki, ha mi, gyerekek is kint vagyunk.

ja, azt kihagytam, hogy az a másik macska mindig megeszi az én macskám elől a kaját. Általában éjszaka.


Jelenleg olyan állapotban vagyok, hogy ha a kezem közé kerül, akkor többet nem kel fel. Vagy csúzlival fejenlövöm.


Valakinek van ötlete, hogy hogyan tartsam távol az én cicámtól?

Légyszives segítsetek nekem.

13/F


2012. aug. 1. 10:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Igen, gondoltam már erre is.

Csak a szüleim sajna nem engedik...:\

Ígyis állatkertem van :'D

2012. aug. 1. 13:11
 12/19 borcsi02 ***** válasza:

Így most már nagyon sajnálom azt a szegény szomszéd macskát is:(....Romlott kukacos mákos tészta?????Ezek normálisak? Egyértelmű,hogy a gazdájával van a baj,az a szerencsétlen macska csak próbál túlélni a maga módján,és az sem lehet véletlen,hogy ilyen vad..ilyen gazdával,ilyen körülmények között...

Persze ettől még meg kell védened a sajátodat.

2012. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
igen. A macskán kívül van egy kutyájuk is, németjuhász-csaucsau keverék. még pár hónapja mikor átmentem, láttam, hogy csontsovány a kutya, és megette a saját hányását. megkérdeztem a velem kb egyidős gyerektől, hogy nem etetitek a kutyát? erre azt mondta, hogy egész nap csak zabál... képzelem...
2012. aug. 1. 14:17
 14/19 A kérdező kommentje:
És kihagytam azt, hogy ezt a kutyát kb 2 méter hosszú láncon tartják...
2012. aug. 1. 14:18
 15/19 borcsi02 ***** válasza:
Erre nem lehet mit mondani,ilyen embereknek nem való semmilyen élőlény,még egy kaktuszt sem bíznék rájuk!
2012. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Hívd ki rájuk az állatvédőket!
2012. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Bármilyen korú macska megszokja a lakásban való életet. Nekünk volt olyan befogadott cicánk, aki 10 évesen került hozzánk. korábban kijárós volt, és szépen megszokta a benti életet.


Nem tudsz állandóan a cica mellett lenni, hogy megvédd. Mindketten jobban jártok, ha ezentúl lakásban tartod.


És akkor talán nem ő lesz az ötödik cicád, akit elveszítesz.

2012. aug. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Csak egy gond van..

Anyáék nem engedik, hogy bent tartsam... :S:\

2012. aug. 2. 09:44
 19/19 anonim ***** válasza:
Igazuk is van, a macska szabad állat.
2012. aug. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!