Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti milyen házat készítettetek...

Ti milyen házat készítettetek kartondobozból a cicátoknak?

Figyelt kérdés

Raktok fel róla képet? :)

Az enyémet most szedte szét a macsek és holnap valami újat akarok neki készíteni. Hátha kapok valami jó ötletet.


2012. aug. 5. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A tetejét becsukom és össze ragasztom , az oldalára pedig vágok egy kis ajtót, ennyi
2012. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lilith1994 ***** válasza:
én fából szoktam barkácsolni, mert a macska vagy alomnak nézi vagy szét szedi 2-3 nap alatt.
2012. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kép sajnos nincs, mert már egy ideje nincsenek cicáink. :(

De szívesen elmagyarázom, milyen volt.

Egy nagy tévédobozt használtunk fel. Úgy, hogy a teteje lett az oldala:

Az aljára méretre vágott vékony hungarocellt tettünk, erre vékony deszkákat, nehogy kikaparják. (Nem valami mókás hungarocellgömböket söpörni, meg az sem jó, ha lenyelik. Viszont jól szigetel, ezért mi ragaszkodtunk hozzá.) Erre került rá végül az elnyűtt ruhadarab, néhány rongy. De anélkül is kiváló. Túl nagy rongyokat ne tegyél be, nehéz kezelni - és minek? Készülj fel arra, hogy ezeket sosem fogod kimosni: ha cseréled, akkor az kidobást jelent. :DDD

Mint írtam, a doboz teteje az oldala lesz. A doboz egyik fülét levágod, a másikat meghagyod. Egy-két műanyagrudat/vékony hosszú lécet áthúzol rajta, a lényeg, hogy mereven tartsa. Ezután a doboz két oldalán fúrsz lukakat, és ezekbe beleilleszted a lécek/rudak végeit, ki ne csússzanak. Erre azért van szükség, mert amikor beugranak, sokszor a lendülettől és mert beleakad a lábuk, belöknék a papírfület. Az meg úgy elhasználódik, szétmegy.

Ennek a doboznak az az előnye, hogy ha baj van, vagy ki kell takarítani, könnyen ki tudod belőle "operálni" a macskát. Nem szeretem azokat a ládákat, dobozokat, amiken csak egy kis apró lyuk van, amin bemászik. Ebbe belelátsz, tudod, mi folyik benne, de a macskák is szeretik, mert elég zárt.

Csináltam egy rajzot, bár elég béna.

Ja és még valami... Mi egyszer nagyon megszívtuk, szó szerint megszívta magát a doboz, amikor bevert az eső, ahol volt. Hiába volt nagyon védett helyen a "lakás", a papírdoboz alulról felázik. Brr. Ha erre is számítanod kell, akkor az aljára rögzíts pár lapos-széles lécet, "tappancsot", így ~2-3 centire lesz a talajtól, nem érintkezik vele az egész.


[link]

2012. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon köszönöm, hogy részletesen elmagyaráztad :) A kép linkje sajnos nem működik.

2012. aug. 12. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!