Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meghalt a cicám. Hova vigyem...

Meghalt a cicám. Hova vigyem vagy temessem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 14:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Kertes házban egyértelműen a kertbe. Amúgy gyepmesteri telepekre viszik a gazdátlan állatok tetemét, meg az olyanokét, akiknek ugyan van "gazdájuk" de nem akarnak ezzel foglalkozni... :(

A nejlon nem a legjobb megoldás, ahogy az utolsó hsz- ben írta vki. Tedd bele ha tudod papírdobozba, vagy bármi olyanba, ami viszonylag hamar elkezd szétoszlani. Nálunk is van a kertben eltemetve kutyus is és cica is. Nem vmi kellemes gondolat, de azért elkezd bomlani a kis testük és a Föld magához veszi őket... mi mindig természetes anyagokba tekertük őket, ami elporlad, oszlik. :( Egyszer hallottam valakitől, h ő fémdobozba rakta és úgy temette el. Ez a legrosszabb megoldás sztem.

Sajnálom :(

2009. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%
bocs, azóta is jött hsz, szóval nem az utolsó volt aki a nejlont javasolta. Bocs.
2009. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Csak annyit fűznék hozzá, hogy szerintem miután betemetted a gödröt fölé és még úgy köré vigyél pár nagyobb követ.

Mikor mi vesztettünk el állatot mi is a kertbe temettük el, mert kiskoromban így szoktam meg, és virágot vittünk a sírjához mindig. Mindig hordtunk a tetejére jó nagy sziklákat, köveket, hogy nehogy probléma legyen, mert nekünk kutya is van. De nem ásta ki soha.

Csinálj neki pici keresztet is, esetleg ráírhatod a nevét.

2009. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egy állat meghal, ami hozzád közel állt, olyan mintha egy barátod hallt volna meg. Valahová a kertedbe temesd el, aminek a helyét megjelölöd, mert az állatok a mi barátaink, még akkor is ha ragadozók.Ez nem azt jelenti, hogy az állatokkal együtt kellélni, de mindenképpen egymásmellet kellélni. Egymásra vagyunk szorulva
2009. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
nekem éppen tegnap halt meg a cicám de ő már 16 éves volt most töltötte vna a 17-et pár hónappal fiatalabb volt nálam de nagyon sajnálom szegényt:( mi is a kertbe temettük el és csináltunk is neki kis keretsztet.
2009. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

sjanálom a cicát! látom írtad hogy kertesházban laktok ezesetben ásd el valahova ahova szeretnéd. ha több cicád van lehet jobb lenne ha mélyre ásod el! gondosan temesd be szegénykét földel! ha igazi kis síremléket akarsz neki csinálni akkor rakj ki valami kis alakzatot kaviccsal vagy fenyőtobozzal esetleg rakhatsz kaviccs helyett meggymagot vagy ilyesmit de inkább a kavicsot ajánlom! :(


R J

2009. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon jól esik az együttérzés. 9 éves volt a cicusom, tegnap el is lett temetve a kertben.
2009. júl. 21. 09:15
 18/18 anonim ***** válasza:
Én már láttam a petnetnél cicakoórsókat, de ha nem kertesházba éltek akkor rendesen elhamvastják az orvosok is.
2009. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!