Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog folyamatosan?

Miért nyávog folyamatosan?

Figyelt kérdés
Van egy 1,5 éves nőstény macskám, ivartalanított. Egész nap megállás nélkül nyávog. Nem tudok a nap minden egyes percében vele foglalkozni. Kaját a pincében adok neki, de egész nap nyitva van a pinceajtó, mégsem képes magától lemenni. Száraz táppal etetem, folyamatosan van a táljába étel, és víz is van mellette. Arra nem képes, hogy lemenjen a pincébe. Ha éhes, addig üvölt, amíg fel nem veszem és le nem viszem a pincébe, hogy egyen. Eszik, feljön, és kezdi újra a nyávogást. Ha kizárom a házból, akkor az ajtó előtt üvölt. Ma hajnalban hajnali 3-tól reggel hatig megállás nélkül nyávogott az ajtóba. Ha beengedem, akkor is nyávog. Minden reggel eljátssza ezt. Voltam vele állatorvosnál, de nincsen semmi baja, teljesen egészséges. Még kölyökkorában lett megműtve, de ezt a viselkedését kb 2 hónapja vettem észre rajta. Már az agyamra megy. Egész nap nyávog, és azért 2 hónapnyi folyamatos vernyákolás rohadt idegesítő. Simogatom, játszok vele, de nem tudok egész nap vele foglalkozni. Már kezd elegem lenni belőle. Mit csináljak? Más macskája is ilyen, vagy csak az enyém?
2012. aug. 9. 11:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most is mondja a magáét?:D
2012. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tök aranyos lehet, ahogy folyamatosan magyaráz :D De amúgy persze biztos idegesítő.
2012. aug. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Beszédes macskád van.
2012. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igen, most is épp közölni akar velem valamit. :) Aranyos cica, csak 2 hónap sztereó nyávogás nem valami üdítő érzés. Nem tudom folyton simogatni. Most beült az ölembe, de még itt is nyávog, miközben simogatom.
2012. aug. 9. 11:55
 15/16 anonim ***** válasza:
:D
2012. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
"krónikus nyávogás"-nak hívják, nézz utána. Sok reménnyel nem biztatlak. Enyém hajnalonta ordít, mert enni akar. Eleinte megpróbáltam figyelmen kívül hagyni, de félóra után feladtam és felkeltem "tálalni". Ha sikerül elkapnom, megrázom a grabancát (nem durván, csak ahogy az anyacica), akkor pár napig bír magával, de utána elölről kezdődik. utcáról mentett cica, vsz. emiatt dobhatták ki :(
2012. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!