Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudom bevarrni a...

Hogyan tudom bevarrni a macskám sebét?

Figyelt kérdés
A macskám hasfalán egy kb. 1-1,5cm-es lyuk van, kicsivel a combja felett. Hogyan tudom bevarrni? Milyen érzéstelenítőt használjak, milyen cérnám stb. Ha lehet részletes leírást kérnék. Állatorvosra nincs pénzünk...
2012. aug. 14. 02:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebből állatorvos lesz... Hacsak nem akarod hogy elfertőződjön a seb
2012. aug. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Amit csinálni szeretnél, azt úgy hívják, hogy állatkínzás. Két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetik.
2012. aug. 14. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vidd el az állatorvoshoz és kérd, hogy kifizethessétek részletekben. Meg fogja érteni, hogy nincs pénzetek és segít.


Amúgy mit gondoltál, a szükséges dolgok mennyibe kerülnek majd?

Ráadásul ha nem értesz hozzá azzal csak fájdalmat okozol a cicának, amellett, hogy valószínűleg többet ártasz, mint használsz, magyarán borítékolható a macska halála.


Mindemellett valószínű, hogy antibiotikumos kezelésre is szüksége van a cicádnak ( a seb állapotától, pontos kiterjedésétől, és elhelyezkedésétől függően), az pedig vényköteles gyógyszer.


Ha semmiképpen sem tudod/akarod orvoshoz vinni, akkor próbálj meg feltölteni pár jó minőségű fotót a sebről. Bár élőben kellene látni a cicát ahhoz, hogy szakszerűen lehessen segíteni.

2012. aug. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vicuska87 ***** válasza:
75%

Én azt hittem először, hogy ez csak egy vicces kérdés!


De rákellett jönnöm, hogy nem!

Ha nincs pénzed állatorvosra, akkor ne tarts macskát!

Otthon összevarni, te jó ég!

2012. aug. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen beavatkozásokat altatásban végzi az orvos.Seb fertőtlenítése,összevarrása,fájdalomcsillapító szuriba illetve gyulladás csökkentő.Ezeket te nem tudod otthon megcsinálni.Nem is ajánlott otthon végezni ezeket.

Beszélj az orvosoddal,hogy majd ha lesz pénzed kifizeted!Nálunk erre van lehetőség és nem néznek rám rondán ha pár hét múlva adom be a pénzt,ez szerintem mindenkivel megesik.

2012. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Inkább hagyd úgy a sebét, ne varrogasd magad.Fertőtlenítsd le mindíg betadinnal, lehet begyógyul magától.
2012. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Honnan vannak neked sebészeti eszközeid, szereid? Azt remélem tudod, nem hímzőcérnával varrnak sebet, varrótűvel. Ha egy nem kellően kitisztított, fertőtlenített sebet "bevarrsz", az egyenlő a vérmérgezéssel! Pláne ha a hasfalon van a szerinted "lyuk". Einstein szerint: "Csak dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok biztos." Gondolkodj el rajta.
2012. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosabban: "Csak két dolog"
2012. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez állatkínzás! És felejtsd el de gyorsan
2012. aug. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Műtétet vállasz? Emberen is? :-)))
2012. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!