Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sajnálom a pénzt a macskámra,...

Sajnálom a pénzt a macskámra, meg nem is annyira akarom őt!?

Figyelt kérdés

Tudom, így első elolvasásra szörnyen hangzik, de kifejteném:


Szóval kb. egy hónapja találtam egy pici cicát a padláson, egyedül volt ott, rengeteget nyávogott, kis vézna volt, gondolom az anyukája otthagyta, ezért lehoztam. Beletelt pár hétbe, mire már nem remegett, ha közelítettem hozzá, és nem rohant el, viszont senkit nem találtam, hiába kerestem, akinek odaadhattam volna. Én nagyon kutyapárti vagyok, a macskákat nem igazán kedvelem, de csak nem hagyhattam ott szegénykét! Mire találtam valakit, aki elvitte volna, addigra az ötéves egyébként minden állatot imádó kisöcsém "beleszeretett" és keservesen sírt, hogy ne adjuk oda... Anyáék ugyan nem szeretik az állatokat, de belementek, hogy maradhat.

Csak az a baj, hogy nem állunk elég jól anyagilag, ha meg már macskát tartunk, azt ugye rendesen kell, oltás, normális táp, ivartalanítás, ami ISZONYÚ sok pénzbe kerül, legalábbis nekem/nekünk. Nincs állandó munkám (még tanulok) csak iylen alkalmiak, és nyelvtanfolyamra, meg vizsgára gyűjtök, de így elég lassan fog összegyűlni, ha közben folyton a macskára kell szánni azt a sok pénzt... Persze nagyon aranyos, szeretem, de a másik baj meg az, hogy mivel kinti, attól félek, hogy elkóricál, mások magukhoz édesgetik, és így pocsékba megy a pénz, amit "belefektettem". Csúnyán hangzik, de ha már annyit költök rá, akkor ugyan maradjon már a háznál....

Szóval ez a nagy helyzet, kíváncsi lennék a véleményetekre... Tudom, nagyon csúnya dolog tőlem, de nem tudom mit csináljak


2012. aug. 17. 19:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

De várjál..

Az öcséd miatt maradt, de te fizeted ?

2012. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
55%
Add menhelyre...Bár nekem is van cicám,de nekem nem kerül sokba,nem tudom miket veszel neki,de lehet olcsó cuccokat is venni nem kell a legdrágábbat!
2012. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Ez tényleg elég csúnya dolog. Ha szeretünk valakit, nem nézzük mennyit költünk rá. Értelme sincs annak, mert ha nem őrá költöd, akkor másra és észre sem veszed. Vagy ha félre is tennéd, az nem számottevő összeg, nem diplomázol le az árából.
2012. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
Amúgy itt falunk, kb. 50/0 macska van beoltva, chippelve, ivartalanítva... csak féregtelenítve vannak.. És nem kell neki a legjobb táp, elég pl. a fele is, ha adtok neki maradékokat!
2012. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Ha kinti cica, akkor önálló, csak jön és megy. Ebben az esetben elég ha van neki valahol tálja, amiben mindig tartassz enni és innivalót neki.

Egy kinti cicának lényegesen kevesebb az eltartási költsége, mint egy szobacicának.

2012. aug. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
21%
ne viccelj, ha nem szobamacska, akkor nem kell ez a sok minden, eszik tejet meg maradékot meg fog egeret magának. A macska különben is fogyóeszköz falun.
2012. aug. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
52%
A kinti macskánál benne van a pakliban, hogy bármikor lekoccol. Mi rendszeresen ivartalaníttattuk a hozzánk csapódó kóbor cicákat, aztán volt, amelyik egy nap nem jött haza, a másikat előttünk ütötték el. Ez 30 ezer "ablakon kidobott" pénz. Mindig azt mondták, a macska annyit eszik, mint egy egér.De nem teszik hozzá, hogy egy nap 30 egeret is képes volna megenni. Most van két macskánk. Egyik egy lovat megenne, ha elé tennénk, térül-fordul, és jön enni. A másik nem eszik meg olcsó konzervet, csak a legdrágábbat. Hát bizony, ha az ember nem sicc, de büdös macskaként kezeli a kedvenceit, az sokba kerül. Ezt át kell gondolni, mielőtt magunkhoz édesgetünk egyet, ha befogadtuk, akkor felelősséget vállaltunk érte. Próbáld elhelyezni másnál, mert az is nonszensz, hogy a szűkös anyagiak mellett a gyerek helyett a macska vigye el a forintokat.
2012. aug. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! Menhelyre nyilván nem adom, ott már úgyis van elég állat, meg öcsém miatt se lehetne...

Egyébként meg most volt oltva, csak az 6 ezer forint, nekem már az is elég nagy érvágás, én magamra semmit sem költök (ruhát is kb. három éve vettem utoljára), aztán még kb. két hét múlva megint kell neki egy, az ivartalanítás 15 ezer forint... Oké, hogy ez egyszeri kiadás, de én még ennyit is nehezen tudok összespórolni.

És ha már állatot tartok, azt ugye csináljam rendesen, egy élőlényen nem szabad spórolni.

Ja, és azt nem mondtam, hogy mivel elég sok a kóbor macska, ezért nagy rá az esély, hogy összeszed mindenfélét, és azt is ugye megelőzni, vagy ha már elkapta akkor kezelni, szóval ezek az aggályaim... :S

2012. aug. 17. 20:15
 9/31 anonim ***** válasza:

Nézzük, mink van!


Ha jól értem, akkor megmentettél egy kiscicát annak ellenére, hogy nem vagy cicás. Ez egy remek dolog, ami arra utal, hogy jó ember vagy.


Mindenkinek egyéni döntése, hogy tart-e cicát vagy sem, te amellett döntöttél, hogy nem, ezért gazdit próbáltál keresni neki. Öcséd és anyudék úgy döntöttek, hogy ők fogadják be. Te nem szeretnél macskát, ők igen.


Kérdem én, csendesen, innentől milyen felelősség hárul rád? Te megtetted, ami rád tartozott, most hadd neveljék ők, ahogy szeretnék. Annyit költenek rá, amennyit ráköltenek. Adhatsz tanácsokat nekik tápokról, ivartalanításról, de végül ők döntenek. Ivartalanítani úgy is fogják, ha már a harmadik alom cicát termeli ki az udvarra. Akár a tesóméknál, ők is szinte bűnnek tekintik az ivartalanítást, most meg benaplózták a műtétet, mert lassan macskagyár lesz náluk. Miért kéne ivartalanítanod az ők macskájukat?


Szerintem az egyetlen, amit mostantól tenned kell vele, hogy elviseled a jelenlétét, és heló!

2012. aug. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
ja, és utolsó válaszolónak: Azért "édesgettem magamhoz", mert csak nem hagyhatok ott a padláson megpurcanni egy kiscicát!!
2012. aug. 17. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!