Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sajnálom a pénzt a macskámra,...

Sajnálom a pénzt a macskámra, meg nem is annyira akarom őt!?

Figyelt kérdés

Tudom, így első elolvasásra szörnyen hangzik, de kifejteném:


Szóval kb. egy hónapja találtam egy pici cicát a padláson, egyedül volt ott, rengeteget nyávogott, kis vézna volt, gondolom az anyukája otthagyta, ezért lehoztam. Beletelt pár hétbe, mire már nem remegett, ha közelítettem hozzá, és nem rohant el, viszont senkit nem találtam, hiába kerestem, akinek odaadhattam volna. Én nagyon kutyapárti vagyok, a macskákat nem igazán kedvelem, de csak nem hagyhattam ott szegénykét! Mire találtam valakit, aki elvitte volna, addigra az ötéves egyébként minden állatot imádó kisöcsém "beleszeretett" és keservesen sírt, hogy ne adjuk oda... Anyáék ugyan nem szeretik az állatokat, de belementek, hogy maradhat.

Csak az a baj, hogy nem állunk elég jól anyagilag, ha meg már macskát tartunk, azt ugye rendesen kell, oltás, normális táp, ivartalanítás, ami ISZONYÚ sok pénzbe kerül, legalábbis nekem/nekünk. Nincs állandó munkám (még tanulok) csak iylen alkalmiak, és nyelvtanfolyamra, meg vizsgára gyűjtök, de így elég lassan fog összegyűlni, ha közben folyton a macskára kell szánni azt a sok pénzt... Persze nagyon aranyos, szeretem, de a másik baj meg az, hogy mivel kinti, attól félek, hogy elkóricál, mások magukhoz édesgetik, és így pocsékba megy a pénz, amit "belefektettem". Csúnyán hangzik, de ha már annyit költök rá, akkor ugyan maradjon már a háznál....

Szóval ez a nagy helyzet, kíváncsi lennék a véleményetekre... Tudom, nagyon csúnya dolog tőlem, de nem tudom mit csináljak


2012. aug. 17. 19:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Jobb lenne ha a cicót elajándékoznád. ha nincs pénzetek..nem lesz a legjobb! :S
2012. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva egyfajta meggyőzést vártam részetekről, bár valószínűleg ez hülyeség... :$
2012. aug. 18. 18:24
 23/31 anonim ***** válasza:
Hogyan győzzünk meg, amikor kijelentetted, hogy te nem akarod ezt a macskát, és sokba kerül. Akkor ajándékozd el. Szép dolog volt tőled, hogy megmentetted, de azért ebbe belegondolhattál volna.
2012. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy állatszerető vagy, és felelősségteljes felnőtt módjára gondolkozol. És ez mindenképpen dicséretes!!!

Valahol a felnőtt és a gyerek határán leledzel, ami nem könnyű pozíció, mert még nem szeretnéd a felelősséget felvállalni, de aggyal tudod, hogy ha meg akarod tartani mi lenne a helyes.

Nagyon nehéz eldönteni, hogy mi lenne a legjobb a cicának.

Mert ugye TE is megszeretted, és szeretnéd ha megmaradna,ha veletek lenne, de akkor bizony ott a felelősség, nem kis teher egy fiatalnak anyagilag is vállalnia mindezt.

A döntésben csinálj mérleget, és NE a saját egódra gondolj, hanem hogy MI lenne a legjobb a CICÁNAK!

Írd le hogy mi szól mellette és mi szól ellene, hogy mennyi lenne pénzben és hogy ezt hogyan tudnád finanszírozni, mert ugye ebben csak magadra számíthatsz mint ahogy olvastam, és ha leírtad gondold át, és döntsd el. Nem zárható ki az öcséd sem a listából, de lényegében nem Ő fogja eltartani a kis állatot, hanem TE.

2012. aug. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
24-es, köszönöm a választ! Azt hiszem ma leülök és normálisan végiggondolom.... :)
2012. aug. 18. 20:06
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ki lehet hozni olcsón.

Megeszi a házi kosztot, nem kell tápot venni neki (agy csak ritkán).

Gondolom egyszerű házimacska, szóval a gondozásával sem lesz nagy probléma.

Oltás nem feltétlenül szükséges. Én is csöves diák vagyok, most a szüleim is nagyon le vannak égve, úgyhogy szégyen, nem szégyen, én sem oltattam be már évek óta a kinti/benti brit cicusomat. Mondjuk felénk már jóformán nincs is macska, meg hát igazából nem is hagyja el a telkünket, csak a közelben bóklászik.

Mondjuk ivartalanítva ő volt, de amennyiben a tiéd nem nőstény macska, az sem fontos.

Ami fontos, az a bolhairtás és a féregűzés félévente (szerintem). Én ajánlanám a Foresto nyakörvet. Elsőre drága (5500 Ft), viszont 6-7 hónap védettséget nyújt bolhák és kullancsok ellen, szóval nagyon megéri.

Amúgy nem akarok gonosz lenni, de talán nem is marad meg sokáig. Nekünk ameddig kinti cicáink voltak, valahogy soha nem húzták max. 1-2 évnél tovább. A mostanit 6 éve tenyésztőnél vettük, ő sokáig benti cica volt, szóval nagyon ideszokott, azért nem megy messzire. Meg mondjuk volt vele sok gond az évek folyamán (ami mondjuk sürgősségi ellátást igényel), azt is bele kell kalkulálni a dolgokba. De szerintem túlélhető. Csakhogy a pénzre visszatérjünk:)

Én soha nem voltam gazdag gyerek, de ha úgy hozta a sors, az utolsó filléremet is ráköltöttem az állatokra, hogy egészségügyileg rendben legyenek. Most orvosin fogok kezdeni, ami iszonyat nagy kiadás lesz most az elején.

Erre bolhás lett mindkét állatom, plusz van nálunk egy Bichon megőrzésre, és ő is. Így meg nem adhatjuk vissza. Körül-belül 10e Ft ment most el csak bolhairtásra. Emiatt, és egy-két egyéb váratlan kiadás miatt le kellett mondanom a gólyatáborról:( Sajnálom nagyon, de hát mit tegyek? Vállaltam a felelősséget a négylábúakért, tehát ők állnak előrébb a prioritási listán.

Összegezve: ha szeretnéd ezt, megoldod valahogy. Ha nem, akkor nem akarásnak nyögés a vége: az állatnak és neked sem lesz jó. Annak meg értelme nincs. Akkor inkább vidd el egy jó menhelyre/ tedd fel vaterára és expresszre.

2012. aug. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
26-os: Sajnos nem mindegyik cicának elég a házi koszt és gondolom nem minden nap van hús. A kandúr macsekot is pont, hogy ivartalanítani kell, vagy tényleg elszökik.
2012. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!! Hát valóban, nem elég neki a házi koszt, ráadásul húst is max egyszer főzünk egy héten, de abból se valami sokat...

De azt hiszem megtartom, mostmár végképp nincs szívem megválni tőle :$ (Ma reggel arra keltem hogy beugrott az ágyamba és odabújt hozzám :$$$ -Biztos nyitva maradt a bejárati ajtó :D)

2012. aug. 19. 22:28
 29/31 anonim ***** válasza:
Az én szüleim sem tolerálják az állatkákat a házba, de az én szobám a saját privát zónám, nincs beleszólásuk. Ha valami nem tettszik nekik, akkor nem jönnek be. Így volt már a szobámba ideiglenesen cicám, és most két kutyussal osztozunk. Kézben kiviszem őket az udvarra, amikor kiszaladták magukat, vagy sétáltunk egy jót, viszem őket vissza. A cicával is ezt csináltam, meg neki ugye volt alom is bent. Amíg én takarítok utánuk, nekik nincsenek láb alatt, addig nem szólnak bele.
2012. aug. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy így döntöttél:)

Egyébként annyit még hadd jegyezzek meg, hogy sokkal kevesebb gondotok lesz vele, ha CSAK bent tartjátok. Annyi, hogy szobatisztaságra kell nevelni (ha még nem az. De ha okos cica, elenkező esetben is gyorsan meg fogja tanulni:)

Amíg az enyém csak bent volt, alig volt vele probléma. Annyi, hogy már akkor ki kellett volna heréltetni (ő kandúr, ezért elég szagosat pisilt meg ritkán jelölt).

Akkoriban nem volt gond, ha mondjuk egyszer-egyszer nem kapott bolhairtót, mert nem ment ki összeszedni, soha nem volt bolhás. Ugyanez áll a férgekre, a rühre és mindenre (hacsak nem jár be kinti állat). Veszettség ellen szintén semmi szükség beoltatni. Ráadásul kevesebbet mozog (valószínűleg), ezért talán kevesebbet is eszik. Plusz sokkal ragaszkodóbb lesz. Szóval gondoljátok meg, tényleg jobban járnátok, anyagilag mindenképp:)

A kajára visszatérve: ha nem eszi meg a házi kosztot, az sem tragédia. Az enyém például semmilyen prémium minőségű tápot nem evett meg (egyedül a Pro Plant), amúgy csak Friskies tápot hajlandó enni, meg amit tőlünk kunyerál ebédnél:) Az meg nem olyan vészes, 300 Ft körül van egy doboz ára. Igaz, az én britem újabban rengeteget eszik belőle, szóval nála 2 nap alatt elfogy egy dobozxd De a tiétek még pici, meg hát remélhetőleg nem is lesz nagy zabagép:D

Szerintem meg fogjátok tudni oldani, én drukkolok:)

26-os voltam.

Amúgy azt, hogy a hímet nem annyira fontos ivartalanítani, azt úgy érettem, hogy valóban ajánlott, viszont ellenkező esetben sem várhatók olyan következmények, hogy mondjuk lesz 8 db kölyke, akikkel megint csak a gond lesz. De persze az a legjobb, ha meg van oldva a herélés.

2012. aug. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!