Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sajnálom a pénzt a macskámra,...

Sajnálom a pénzt a macskámra, meg nem is annyira akarom őt!?

Figyelt kérdés

Tudom, így első elolvasásra szörnyen hangzik, de kifejteném:


Szóval kb. egy hónapja találtam egy pici cicát a padláson, egyedül volt ott, rengeteget nyávogott, kis vézna volt, gondolom az anyukája otthagyta, ezért lehoztam. Beletelt pár hétbe, mire már nem remegett, ha közelítettem hozzá, és nem rohant el, viszont senkit nem találtam, hiába kerestem, akinek odaadhattam volna. Én nagyon kutyapárti vagyok, a macskákat nem igazán kedvelem, de csak nem hagyhattam ott szegénykét! Mire találtam valakit, aki elvitte volna, addigra az ötéves egyébként minden állatot imádó kisöcsém "beleszeretett" és keservesen sírt, hogy ne adjuk oda... Anyáék ugyan nem szeretik az állatokat, de belementek, hogy maradhat.

Csak az a baj, hogy nem állunk elég jól anyagilag, ha meg már macskát tartunk, azt ugye rendesen kell, oltás, normális táp, ivartalanítás, ami ISZONYÚ sok pénzbe kerül, legalábbis nekem/nekünk. Nincs állandó munkám (még tanulok) csak iylen alkalmiak, és nyelvtanfolyamra, meg vizsgára gyűjtök, de így elég lassan fog összegyűlni, ha közben folyton a macskára kell szánni azt a sok pénzt... Persze nagyon aranyos, szeretem, de a másik baj meg az, hogy mivel kinti, attól félek, hogy elkóricál, mások magukhoz édesgetik, és így pocsékba megy a pénz, amit "belefektettem". Csúnyán hangzik, de ha már annyit költök rá, akkor ugyan maradjon már a háznál....

Szóval ez a nagy helyzet, kíváncsi lennék a véleményetekre... Tudom, nagyon csúnya dolog tőlem, de nem tudom mit csináljak


2012. aug. 17. 19:52
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:

Hol laksz?

Esetleg nem adnád ajándékba valakinek?

2012. aug. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodj meg! Kinti cicára minimálisat kell költeni. Én soha nem oltattam be egy macskámat sem. Egyik sincs kiherélve, és rettentő jó egészségnek örvendenek. Olcsó tápot kapnak, mellette amit meghagyunk maradékot, azt eszik. Gyönyörű fényes a szőrük, szívósak, nagyon jól megvannak. Ha hozzádszokik, akkor nem kóricál el. Az enyém is mindig itt van a kertben, nem nagyon megy el semerre.Nyugodj meg, nem sokba van a macskatartás
2012. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

nem, nem ajándékoznám el, már írtam, hgoy végül találtam rá jelentkezőt, de öcsém miatt mégsem lehet odaadni... :D

(Meg az az igazság, hogy tulajdonképpen én is egészen hozzászoktam)

Hát Ő nem marad itt a kertben, pedig van egy elég nagy (tényleg hatalmas!) habnem átjár a szomszédba, és már a második szomszéd szemet is vetett rá, pár napig adott is neki enni, és gondolom ott is evett, mert itthon meg keveset, nem is értettük, miért. De nem akarom, hogy lenyúlják. Oltást meg azért forszírozom nagyon, mert rengeteg erre a kóbormacska, könnyebben összeszed valamit...!

2012. aug. 17. 21:51
 14/31 anonim ***** válasza:

Miert nem anyudek fizetik? Ocsed hany eves?

Vegyel neki aldi topix tapot, az olcso es jo. Oltasbol szerintem eleg lenne legalapabb, az sztem nem ilyen draga. Van 3 nagy cicam. A kandur mindig eljar, de ha ivartalanitjuk meg idoben, ez nem lenne igy. Majd most fogjuk, remelem akkor majd nem megy el. Az ivt. nosteny egyaltalan nem megy el, legfeljebb a tetore. Ha ivartalanitod es sokat foglalkoztok vele, nem fog elmenni. Esetleg tehettek ra nyakorvet.

Ha nem lesz egy nem vart mutete, csak a kajajat kell fizetni. Az oltas ami draga, de ha ragaszkodsz hozza, mi sem tehetjuk olcsobba. Igazabol ha ivartalanitod, kisebb az eselye, hogy macskakkal talalkozzon. Mi sem oltjuk a cicainkat, de eddig macskanathan kivul nem kaptak el semmit. Persze azt oltassal kellett kezelni.

Nincs olcsobb doki a kornyeken? Nekunk a par hetes cicat sima oltassal beoltotta 2500-ert.

2012. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Az én cicáim kint vannak a szabadban.Vannak vagy 5-en.

Nincsenek beoltva meg semmi.Kicsi korukban kaptak féreghajtót és kész.Soha semmi bajuk nincs.Én megértelek téged.Mármint az anyagiakat.Nem olcsó mulatság fönntartani egy macskát.Neked szerencséd van,mert megtudsz tőle válni.Nekem sajnos nincs szívem tőlük megválni.Havi szinte 10000Ft-ba van a sok tej meg a táp.Pedig nem valami márkás tápot kapnak.

2012. aug. 18. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
És nem lehet bent tartani? Én is inkább kutyás vagyok, de van két cicám is. Tapasztalatból mondom, hogy amíg kinti cicáim voltak, azokhoz nem ragaszkodtam ennyire. Amíg kicsik voltak, bent voltak folyamatosan, ivartalanítás után meg már nem is vágyódtak annyira ki. Most is a nap java részében a házban pihennek, ha kint is vannak, az udvart nem hagyják el. Én nagyon szép tőled, hogy gondoskodsz róla, annak ellenére, hogy kutyás vagy. Én is így vagyok a szüleim cicájával, kutyájával. Az ivartalanítás, ami húzós összeg, de egyszeri, utána már nem fog olyan sokba kerülni. Persze, ha nem lesz beteg. Sajnos most én sem állok úgy anyagilag, hogy kifizessek egy esetleges kezelést, műtétet, de ha baj lenne részletfizetést kérnék, vagy kölcsön kérnék valakitől.
2012. aug. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

NEm, sajnos nem tarthatjuk bent, a szüleim nem engedik (milyen jó, hogy még itthon lakok... :'D), nem szeretik az állatokat, kint is csak éppenhogy elviselik!

És sajnos nincs olcsóbb doki a környéken, bár vidéken lakok, én is azt gondoltam, hogy olcsóbb lesz, mégis ilyen sokba kerül... :/

2012. aug. 18. 11:19
 18/31 anonim ***** válasza:
Olyan vagy, mint egy irigy kutya. Neked nem kell, de ha más vet rá szemet, övé se legyen. Változtass a hozzáállásodon.
2012. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
De akkor igazábol, mit szeretnél? Küldjünk pénzt?
2012. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Látom, nem csak én nem értem.


Megtartani nem akarod, de nem is ajándékozod el, mert az öcséd megszerette. Akkor mi legyen? Pénzt nem fogunk küldeni, mert vagy nekünk sincs, vagy akkor ajándékozd el, és akkor már a saját állatunkra költünk.


Döntsd el mit akarsz. Ha szeretnétek tőle megválni, elajándékozni, akkor én tudok segíteni, írj privit.

Ha nem, akkor viszont végképp nem értem...

2012. aug. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!