Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szombat este kiesett a cicám...

Szombat este kiesett a cicám a 4. emeletről. Meg is halt! A szívem szakad meg! Miért vette le az ég?

Figyelt kérdés
amíg én nem voltam otthon és a párom nyitva hagyta az ablakot! Amint haza értem és nem találtuk otthon, így elkezdtem lent keresni az utcán, és megláttam. Nem bírt lábra állni és volt egy seb a fenekén amiből vérzett. Azonnal elvittük Dunaföldvárra az állatkórházba. Kapott sokk ellenes infúziót, és bent tartották megfigyelésen. És miután ott hagytam rá nem sokra meghalt a kiscicám! De meg sem röntgenezték az orvosnál. Teljesen ki vagyok borulva miatta. Annyira szerettem és nagyon hiányzik! Azt hittem csak a lába volt eltörve. Bárcsak vissza tudnám csinálni a dolgokat! Most is sírva írom ezt a levelet, de választ szeretnék kapni hogy mi lehetett a baj. Még ha belső vérzése is volt miért nem műtötték meg!? És mikor az infúziót kapta még adott nekem az orromra egy puszit is. De az orvosnál is nagyon ellenkezett meg mocorgott a hordozó kosárban is, és mikor megtaláltam többen is jöttek oda segíteni és egy öreg úr még rakott oda neki konzervet is és mondta ha eszik akkor nincs nagy baj! És evett is egy kicsit belőle! Akkor mi lehetett a baj? Vagy nem kapott rendes ellátást? Igaz már semmi nem hozza sajnos vissza! Bárcsak vissza tudnám csinálni! Nem szabadott volna elmennem otthonról. Csakis magamat tudom hibáztatni! Nem figyeltem eléggé! És hát járdára is esett. Van még egy cicám, ő meg nagyon keresi. Teljesen sokkos állapotba kerültem mikor másnap reggel felhívtuk a kórházat és közölték. Mi lehetett a baj? Kérem szépen válaszolja meg nekem valaki. Nem tudom miért vette le tőlem az ég!

2012. aug. 20. 07:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Állítólag ha 6.-6ól, vagy annál magasabbról esik ki, nagyobb az esély a túlélésre, mert van ideje felvenni a "repülőmókus" pózt. A 3. még nem annyira magas hogy feltétlenül belehaljon, a 4-5.-ik emeletek a legveszélyesebbek.

Az én kiscicám is azért úszhatta meg, mert 6.-ról esett, és kölyök volt még, kb 1 kg. Ilyenkor még rugalmasabbak is a kis csontjaik, és gyorsabban regenerálódnak.

A doki mondta, hogy valószínűleg ezen szerencsés körülmények miatt élhette túl.

2012. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 20-án ütötték el a cicámat. Krimplit szedtünk a közeli faluban, mert a rokonok megkértek rá minket. Anyuékkal kimentünk, korán. A cicusomtól nem is volt időm elköszönni. 3 óra fele apa indult értünk, hogy hazahozzon minket, és megtalálta a cicánkat az úton. Meg volt halva. :( Magamat hibáztattam, mert sokat tartottam bent, alig járt ki, és talán nem ismerte fel a veszélyes autó közeledését. Ja, és nem voltam itthon, nem velem volt, nem a szobámban dorombolt, hanem kiment. Ha itthon lettem volna, tán megóvhattam volna attól, hogy elüssék Őt. Manónak hívtam. Borzalmasan hiányzik az életemből, de nem tudom visszahozni. Sajnálom szegénykémet, és a Te cicádat is. Ha lesz még cicám, én is vetetek cicahálót, mondjuk mi kertes házban élünk, és az ablak is 3 méterre van a földtől kb, de sehogy sem fog így baj történni. Ja, és nem engedem ki az utcára, maximum egy kis időre a kertbe, aztán behozom. :( Nem szeretnék mégegyszer ilyet átélni. Egy benti cica általában 15-20 ávig is élhet, szeretném, ha majd a MENHELYről örökbefogadott cicám is sokáig élhetne, szeretetben, egészségesen. Tanultam Manó halálából.

Mi eltemettük Őt, ma pedig gondoltam egyet, és elültettem egy barackmagot a sírján. Ha egyszer kinő, akkor tudni fogom, hogy a kincsem velem van, hiszen ÉL. Ha a barackból lekvárt főz majd anyukám, rá fogok gondolni. Sosem felejtem el. :( Sírj csak, én is napok óta sírok, és egy kicsit enyhült a bánatom. A másik cicádra pedig nagyon, nagyon vigyázz! Esetleg fogadj mellé örökbe mégegy cicát.

Sajna én úgy jártam, hogy kaptam 2 napja vigasznak egy pici fekete kölyökcicát, erre visszakérték. Borzasztóan szomorú vagyok emiatt, de majd csak túlélem. Kitartást!

2012. aug. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
krumplit*
2012. aug. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Én is nagyon sajnálom a cicádat Lilla!Borzalmas élmény elveszíteni azokat akik fontosak számunkra!Mérhetetlen űr van a szívemben és napról napra csak jobban hiányzik!Még mindig nem tudom felfogni hogy ilyen történt!Hát nagyon kell vigyázni rájuk,mert sajnos ők nem tudnak jó és rossz dolog vagy veszélyes és veszélytelen dolog között különbséget tenni!Én is bárcsak vissza tudnám forgatni az időt...de nekem is ez a legborzasztóbb hogy nem jön már vissza!Az én cicám is el lett temetve a nagymamámnál,és nem volt még lelki erőm hogy elmenjek hozzá!Az a tudat hogy ott van egy karnyújtásnyira és nem él,nem bújik hozzám...borzalmas!Nem tudom miért ilyen kegyetlen az élet!Nem is fogja fel az ember hogy mennyi veszély leselkedik ránk nap mint nap!És nem tudni kinek meddig van megírva a sorsa!Sajnos én nap mint nap nyugtatókon élek.Azt mondják az idő megold mindent...hát ki tudja!

A kiscica amelyik szintén kiesett az ablakon,tényleg az lehetett hogy rugalmasabb volt a kis csontja,meg nem akkora súly esett ki!Nagy szerencse hogy nem lett baja!!!Nekem a cicám 5 kg volt...borzalmas...a szívem szakad meg!Nagyon hiányzik!

2012. aug. 25. 08:10
 15/20 anonim ***** válasza:
Sírd ki magad! Én is ezt csináltam, s bár hiányzik még NAGYON, már kicsit jobb. Gondolj arra, hogy most azt csinál, amit akar, fákon mászkál, alszik, közben ott van melletted, és Neked dorombol. Mint máskor, csak most belebújt egy láthatatlanná tévő köpenybe. Most is veled van. :)
2012. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy állatt nem ember!!!
2013. aug. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
utolsó, és? képzeld, olyan a gazdinak a háziállat elvesztése (pláne így), mintha a gyerekét veszítené el. barátomnak két hete esett ki a cicája a hetedikről, ő is sokat sírt miatta. pedig 37 éves férfi...
2013. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Szerezz be egy kiscicát, az kicsit helyrerakná a Te érzéseidet is és a másik cicádét is :)
2013. aug. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Erik.-.vagyok ***** válasza:
Azér ilyen hülye kérdéseket hogy pl miért puszilta meg az orromat inkább hanyagold már bocs
2020. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Erik.-.vagyok ***** válasza:
De azér sajnálom a cicád :(
2020. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!