Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskákat is lehet/szoktak...

Macskákat is lehet/szoktak sétáltatni pórázon?

Figyelt kérdés
Vagy nagyon fura lenne, ha valaki sétáltatna?

2012. aug. 24. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is sétáltatta a macskáját,csak nem nyakörvvel hanem hámmal mifelénk teljesen normális :)
2012. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hámmal szabad csak, szerintem kicsit fura, de ha rászoktatod, miért ne
2012. aug. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
azért én nem vinném el, mert kitudja.., véletlen kibújik, vagy elszakad, nem jól csatolom össze a hámot aztán többet nem látod...
2012. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez a kutyánál is fennállhat, egy jó hámmal nem történik meg, a kutyusomnak is az van, van direkt macskára való

úgy kell kezdeni, mint a kutyáknál, először az udvaron

2012. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vicuska87 ***** válasza:

Igen szooktak, de vigyázz, nehogy kibujtassa magát a pórázból/hámból!

És sokkal több betegséget elkaphat! (márha eddig benti cica volt)

2012. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehetni lehet.De azért elég furcsa.Sokan megnéznek majd az utcán.
2012. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet:) Én régebben vittem sétálni a cicámat. nagyon szerette, de tudd, hogy Ő nem egy kutya, szóval nem fog mindig szépen menni melletted! Képes olyanokra, hogy egyszerűen csak lefekszik vagy leül a járda közepén, mert így tartja kedve. De, ha mondjuk naponta egyszer elviszed sétáltatni, akkor meg fogja szokni és fokozatosan, de egyre szebben fog majd sétálni. Furának nem mondanám, inkább nem mindennapi. :)
2012. aug. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem úgy mint egy kutyát, de persze ki lehet vinni. Mi a perzsákat vittük ki mindig. Raktam rá hámot, felcsatoltam a pórázt és már mentünk is ki a ház mögötti nyugis játszótérre/parkba.

Persze számítani kell dolgokra ami kutyáknál nincs, pl hogy lefekszik ahol épp kedve tartja és ott marad, olyankor én leültem mellé és vártam. De volt hogy felmászott a fára... meg hasonló dolgok. A kisebb kutyák halálra rémültek mindig tőle. Az olyan vicces volt, meg mikor megkérdezték tőlem mindig hogy ez milyen kutya xD

2012. aug. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is naponta leviszem a cicámat, most a meleg miatt nem. 3. éve járunk le, lassan megszokják itt a környéken. Elég nagytermetű, pedig nőstény, ezért sokszor nézik messzebbről kiskutyának, aztán mikor közel érnek: "Jé, ez macska!" Eleinte csak a bokrok mellett osongatott, mára már nyugodtan kimegy a forgalmas járdára is, nem ijed meg semmitől. Kutyákkal is jól kijön, nem fél tőlük, körbeszaglásszák egymást, aztán megyünk tovább.Általában egy óra hosszat sétálunk, ha megunja, elindul hazafelé. Természetesen oltva van, nyáron Frontline-nal kezelve kullancs ellen, mert sajnos már a városi parkokban is benn vannak. Valaki írta, hogy fertőzést szed össze. Ez nem állja meg a helyét, olyannyira, hogy tél végén, mikor már hónapok óta nem volt lenn, akkor lett macskanáthás. Cipőn hoztuk be. Láttam már egyébként nyuszit, vadászgörit is hámmal sétáltatni. Az meg, hogy kinek mi róla a véleménye, hidegen hagy. Bár még soha nem volt olyan, hogy gúnyolódtak vagy nevettek volna rajtunk. Nagy lakli kamaszok jönnek oda, hogy hadd simogassák meg :)
2012. aug. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Először rakd rá a hámot és felügyelet mellett szokja meg. Aztán jöhet a póráz. Az udvarban sétálj vele, úgy, hogy érezze a pórázt de arra menjetek amerre ő akar, ne ráncigáld. Ha ezt megszokta jöhet az irányítás, kicsit húzd arra amerre menni akarsz. Meg fogja tanulni, de tényleg ki tud bújni a hámból, ha nem elég erősen raktad rá. Szerintem az udvarban kérj meg valakit, hogy durrantson egy zacsit vagy ilyesmi és nézd meg, hogy mit csinál. Ha nem tud kiszabadulni a hámból, viheted utcára, persze miután gyönyörűen sétál udvaron. Lehet, hogy utcán teljesen leblokkol, meg sem mer majd mozdulni.
2012. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!