Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Minden benti cica ilyen büdös?

Minden benti cica ilyen büdös?

Figyelt kérdés
A cicám, 5 hós, de annyira büdös az alma, hogy elviselhetetlen. Biolux almot teszek neki, mindennap kiszedem a kakit, és kb 5 naponta teljes csere... Mégis már aznap büdös van a fürdőszobában. (mert hogy ott van a wcje elhelyezve) fedett kisajtós cica wc, bár van rajta néhány hézag, nem lehet teljesen rápattintani a tetejét az aljára, és az ajtó is kicsit túlleng, vagyis kb egy ujjnyi hézag van a plexi és az ajtó között. (örököltük a cicawct, nem új darab) Gondolkozom, hogy veszek egy újat, hátha az majd segít, meg másik almot próbálok meg... nem tudom, már előre rettegek a hideg időktől, mikor be kell csukni az ablakokat... Neked mi a tapasztalatod benti cica wcjével? :)

2012. aug. 30. 16:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Persze, minden csere után kimosom az alomtálcát. Főtt kaját nem szoktam neki adni, csak ritkán, mikor ősszel főzök a kutyáimnak is, mert nyáron inkább tápot kapnak, felturbózva finomságokkal. De a cica csak tápot, meg szinte mindennap kecsketejet, mert az egészséges, és tényleg nagyon szép a bundája tőle. Biomill, és (másolom) Team Cat Chicken Maintenance tápokat kap összekeverve. Ez prémium táp, boltban ajánlották, amúgy fél kiló 600ft, szóval tényleg tud valamit :)
2012. aug. 31. 09:52
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
Érdekes, az én cicám alma sem büdös, ha kiviszem a kakit (azt meg azonnal kiviszem, mert ugyanabban az időben szokott kb kakilni, én meg akkor otthon vagyok:). Szilikonos alma van, nem macskawc, hanem egy sima műanyag "doboz", és hetente-kéthetente cserélem, attól függően milyen állapotban van (néha csak a pisis részeket kiviszem, és öntök hozzá). Egyáltalán nem büdös.
2012. aug. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Maxitabi ***** válasza:
100%

Megnéztem a tápok összetételét és a biomillben van gabona és egy csomó kukorica, a farminás team breader cat is sok kukoricát tartalmaz. Ezt leszámítva sztem ezek közepesnél egy kicsit jobb tápok.Viszont az is lehet, hogy a cicád vmilyen összetevőt-vagy a kecsketejből- nem emészt jól-v egyáltalán.. Próbáld ki, hogy ha vmit elhagysz, akkor nem változik-e a végtermék szag.

A nagyon erős vizeletszag azt jelentheti, hogy túl koncentrált, magas a foszfáttartalma..stb. A túl kevés folyadékbevitel okozhat ilyet is! Hátha vmi betegség miatt erős a szag /De ne ilyen legyen/!!

Ja és a cica-wc: én pont most fogom kidobni az X éves normál alomtálcát, mert már bevette a húgyszag magát a műanyagba, nem lehet belőle kitisztítani-üresen is büdös, lehet ez a megoldás. Amúgy nálunk 2 cicának 3 alomtálca van, és kell is.Egyik sem fedeles-nem vagyok híve, ráadásul a maine coonom elég nagy is eleve. Szilikátost használok, naponta 1x kakit kell kimerni, az egészet pedig kb 3-4 hetente cserélni. Nálunk bevált, szag sincsen. Ha meg már igen, akkor jön a takarítás. Általános szabályként ajánlják: a cicák számánál eggyel több alom legyen.

2012. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szagszűrő van rajta? Az is sokat segít, és két almot nagyon ajánlok: A bioluxot ( az én cicámnál nem büdös!) és a sima teszkósat!
2012. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
6%
A macskát a szabadban kell tartani,legalábbis addig amíg a "dolgát" végzi.
2012. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mi lehet a baja, nekem nyitott alomtálam van 2 cicára én is rögtön kiszedem a kakit (a nagyobbik cica olyan büdöset kakil, hogy ha rögtön ki is veszem az alomból s tárva nyitva az ablak akkor is még fél órán keresztül meg lehet fulladni... na mind1) Nekem sima kristályos almom van [link] én úgy szoktam hogy csak a felét öntöm bele egyszerre tehát 2 alkalomra elég 1 zacskó... ami kb 8-10 napot jelent zacskónként...... szóval nálunk is olyan 5 napot bír ki max az alom(de nálunk csak a fele = 2,5 kg ugye) 2 macskára...
2013. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!