Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon durvul a cica játék...

Nagyon durvul a cica játék közben, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Csak 2-3 hete lett ilyen, addig sosem karmolt vagy harapott meg.


Fekszik az ölemben, simogatom, egyszercsak elkapja a keztemet és harapja, karmolja, közben meg a hátsó lábaival rugdos. Néha úgy nézek már ki mintha késsel vagdaltam volna össze magam, elég durva és nagyon fáj.


De nem szalad el vagy ilyesmi szóval szerintem tényleg csak játszik.


Mit csináljak vele?


kb 4 hónapos cica.


2012. szept. 5. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Hozz mellé még egy macskát.

Addig is, vegyél egy plüsst a kezedbe és azt nyomkodd oda neki, hogy azt harapdálja.

2012. szept. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cicuk ilyenek, esetleg húzz fel egy kesztyűt, ha játszotok...
2012. szept. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha durvul, fogd meg és tedd le. Szigorúan szólj rá, hogy nem szabad. Ha újra kezdi, a nyakán a bőrt fogd meg és kicsit rázd meg, mint a cicamama. Következetesen vess véget a durva játéknak, meglátod, hamar megtanulja, hogy meddig mehet el. Enyém harapott, ha valamiért mérges lett.Jött utánam és ráfordult a lábfejemre, azt harapta. Nem fájt, csak olyan váratlanul tette, hogy néha majdnem hasra estem benne vagy belerúgtam. Olyankor két ujjal a szájára koppintottam és elküldtem. Pár nap alatt szépen visszafogta magát. Néha most is nyitja a száját harapásra, de elég rászólni, visszavonul.
2012. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem meg hadd harapdáljon játék közben. Miért kéne visszafogni? Négy hónaposan már kinőtte azt, hogy kézzel játssz vele, vagy legalábbis nem mindig tudsz egyenlő fél lenni, igazán egy másik macskával tudna jókat játszani. vagy ahogy írtam, hogy egy plüsst, ami nála kisebb, vagy kb akkora, azt is tudja püfölni, ha nagyon beindul.

2012. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát nem tudom gyerekek, én a felnőtt macskáimmal is kézzel játszottam mindig.Én inkább úgy tapasztaltam, hogy a kicsik és a kamaszok karmolásznak a felnőttek nagyon óvatosak, legalább is az enyémek azok voltak. Most egy kb 3 hónapos macsesszal küzdök, ő nem karmol már játék közben, csak a meztelen lábamat használja néha kaparófának.:D Hát én nem vacakolok vele odavágok, ha fájdalmat okoz, természetesen nem okozok neki fájdalmat, de azért annyi van az ütésben és a hangomban, hogy komolyan vegye. Nekem igazán azzal van, volt, a legnagyobb gondom, hogy folyton a lábam alatt mászkáltak, de gondolom ez másnak is ismerős dolog, ez ellen nincs mit tenni, ha nincs szívetek elzavarni amikor hízelkednek. Legyen játéka amit cincálhat, legyen valami amit kaparhat, de ha veled játszik, nem szabad megengedni, hogy durvuljon.
2012. szept. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy értettem, hogyha mondjuk főzés közben ráugrana a lábamra, akkor elzavarom, de maga játék közben nem kéne annyira korlátozni.
2012. szept. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát, sok mindenben igaza van a dokinak a linkben, de szerintem ezeket a módszereket sem lehet általánosan minden macseszra alkalmazni. Csinálhattam én bármit, könyöröghettem, parancsolgathattam, napestig, hogy pl az ágy nem az ő helye, százszor letettem, lezavartam, 5perc után újra ott feszített. A fenéken billentést viszont elég hamar megunta, 2-3 nap elteltével már a szó is elég volt, sőt iszkolt le az ágyról, ha beléptem a szobába, mert azért még próbálkozik.:D A többi macskámat sem neveltem másképp és egyik sem érezte úgy, hogy ezzel durvább játékra sarkallom. Nem buta állat a macska, tudja jól egy idő után, hogy rossz amit tesz és büntetés jár érte, de ennek ellenére bepróbálkozik, mindig az a jó, amit nem lehet.:D Én úgy vélem nem árt, ha néha odavágunk, sőt némelyik macskánál szükséges is. A vízipisztoly viszont tényleg jó nevelő eszköz, ezt tanúsíthatom.:D Hát, nálunk, nem a macska az úr, bár néha úgy érzi őkelme, mert azért sok minden meg van engedve neki. Ami tilos, az tilos, így vagy úgy,ezt meg kell tanulnia, ebből nem engedek.
2012. szept. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!