Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4. emeleti panelban lakunk....

4. emeleti panelban lakunk. Vettem a cicámnak pórázt, hogy azért kint is legyen egy kicsit. De nagyon félt ez mitől lehetett?

Figyelt kérdés
nagyon nyávogott remegett egy kicsit és egy helyben toporgott de miután felvittem a lakásba elég sűrűn kaparja a bejárati ajtót illetve kaparja ez mitől lehet?
2008. máj. 15. 09:10
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi kaparja szót 2x írtam le. Kaparja és nyávog elég hangossan az ajtó elött. Ja és elég sűrűn pisil az ágyneműre pedig tiszta az almja most belenyomtam az orrát jó erőssen remélem használ. halottam olyat is, hogy a macska bosszúból is bepisilhet máshova ez igaz?
2008. máj. 15. 09:13
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy mennyi idős a cica.

Kevés macsek viseli jól a pórázt, ezenkívül, ha eddig csak lakásban volt, teljesen új neki a kinti környezet, nem tudja mire vélni, így természetes hogy meg volt ijedve. Lehet hogy szeretne kimenni, de azt nem tudja, mi fogadja kint, ezért fél mikor kiviszed. Lehet, hogy a cica amúgy is alapvetően stresszes típus, a mellépisilésnek lehet ez az oka (ez ugyanis legtöbbször lelki okokra vezethető vissza). Az orrbelenyomás nem használ, szegénynek fogalma sincs, miért csinálod, viszont még inkább stresszes lehet tőle. És valóban létezik olyan, hogy a cica bosszúból csinálja.

Előfordul még betegség miatti mellépisilés, húgyúti problémáknál, ami stresszes cicáknál gyakori.

Lehet hogy nem kéne erőltetni az utcán sétáltatást, ha van erkély, az is elég lehet, persze óvintézkedések mellett!

2008. máj. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is panelban lakunk. A mi ciccünket is szerettük volna egyszer levinni sétáltatni, de ugyanaz volt mint nálad :) Mindig nyitogatta az ajtót (ugy h ráugrik) meg kiszökött a folyosóra, ha valaki kiment, ezért gondultuk, hogy nem lesz ez rossz ötelt. Amikor vettünk neki pórázt és kivittük, már a lépcsőházból is alig mert kijönni, igy visszavittük:) Viszont nekünk nem pisilt be, sőt sosem votl még kiskorában sem ilyen probléma. Ha nem múlik el a gond, akkor vidd el egy állatorvoshoz, de valószinűleg a stressz okozhatja, szerintem..:)
2008. máj. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A macska minden zárt ajtón be akar menni, tehát lehet, nem kimenni akar, csak mindig oda, ahova nem lehet. És a bejárati ajtó mindig csukva van, és ez izgatja.

A pórázhoz meg szoktasd, meg fogja szokni. Meg a kintlétet is. Jutalmazd, a kint pisil vagy kakil

És oltasd be, nehogy elkapjon valamit.

Oda szoktak pisilni, ahova már egyszer pisiltek, mert megérzik a szagát.

És almon kivül pisilés mindig valami gond jele, vagy lelki, vagy betegség. Lehet, több szeretetre, törődésre vágyik.

2008. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a mellépisilésnél először meg kell nézni, hogy tényleg minden oké-e az alommal, jó helyen van-e, tiszta-e, mert nagyon kényesek rá a cicák. Az enyém is belekezdett egyszer a mellépisilésbe, és az volt az oka, hogy minél előbb ivartalanítani kellett, mert így akart jelölni, lány létére. Ezen kívül veseproblémára is utalhat, mindenképp állatorvost igényel, bár ki az, aki sokáig bírná az ilyen máshovápisilésesdit...:)
2008. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A cica most 1 éves. Hogy stresszes-e? Nem tudom de az biztos, hogy nagyon nagyon sok szeretet és törődést kap. Nagyon okos macsek. Most visszük beoltatni és ivartalaníttatni is szeretnénk mert már nem egyszer tüzelt és nem akarjuk, hogy szenvedjen szegénykém. Csak nem volt eddig anyagi lehetőség rá.
2008. máj. 15. 21:44
 7/8 A kérdező kommentje:
egyépként most kicsit megjedtem mitől lehet stresszes a cicám. Ha viszem beoltatni akkor minden féleképp kikérdezem az állatorvost.
2008. máj. 15. 22:05
 8/8 anonim válasza:
100%
a tüzelés elég ok a stresszre..
2008. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!