Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Azt hallottam, hogy a lakásban...

Azt hallottam, hogy a lakásban tartott fiú cicák előfordul, hogy terület jelölés miatt szétpisil. Még akkor is, ha ivartalanítva van. Igaz ez?

Figyelt kérdés
Épp most akarok kiscicát vásárolni, és fontos szempont lenne. Eddig fiú cicát akartam, de már nem vagyok benne biztos...

2012. szept. 10. 08:42
 1/8 anonim válasza:
Egyén és nevelés függő, van, hogy az ivartalanítattlan cica sem jelöli a területét. Olyan is van, hogy az ivartalanított is jelöli.
2012. szept. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Hozhatsz lányt is, mert azt kevesen viszik, mert egy kicsivel drágább az ivartalanítás és nem akarnak rá költeni.

Én mindig lányokat hozok csak, könnyű dolgom van, mert mindenhol a lányok maradnak meg utoljára a gazdánál.

2012. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 éves ivartalanított cicánk nem jelöl. 6 hónaposan, ivarérés előtt lett megműttetve.
2012. szept. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi ivartalanított kandúrunk sem jelöl,10 hónaposan lett ivartalanítva. Az a jó, ha minél hamarabb túl estek rajta, és nem rögződik bele a szokás.
2012. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem a fiú, sem a lány nem jelöl. Mindkettő ivartalanított. A lány viszont csak 1 éves kora után lett, és ő bizony jelölt! Ugyanúgy mint a kandúrok, felemelte a farkát, megrázta többször, és lepisilte a fal egy részét. És ha egyszer valamelyik jelöl, akkor ők azt már örökre érezni fogják, rosszabb esetben te is, annyira büdös.
2012. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy jelöl. Sajnos nem lehet előre tudni. Mindenképpen érdemes 5-6 hónapos korban ivartalanítani, még ivarérés előtt. Így kisebb az esélye a jelölgetésnek.


Saját példám:


6 hónapos kandúrt ivarérés előtt ivartalanítottunk - nem jelölget


6 hónapos nőstényt(!) ivarérés előtt ivartalanítottunk - mégis jelöl (pedig ez igen ritka)


másfél éves nőstényt fialás után ivartalanítottunk (sosem jelölt) - egy darabig (1 évig) nem jelölt ivartalanítás után, de most már ő is jelöl (gyanítom eltanulta a kisebbiktől)


Szóval nem lehet tudni. De olvasataim alapján az én esetem azért elég ritka.

2012. szept. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém elkezdett jelölni, és másnap rögtön vitten ivartalanítani. Most néha odapisil, ahol megjelölte anno a helyét, de csak akkor, ha idegenek jönnek hozzánk. Jelölgetni nem jelölget.
2012. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válszokat
2012. szept. 14. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!