Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy kismacskát...

Alaque kérdése:

Hogyan lehet egy kismacskát leszoktatni a karmolásról?

Figyelt kérdés

Van két cicám. Az idősebbik félperzsa, két-három hónapos lehet. A legjátékosabb, legbátrabb cica, akivel valaha találkoztam, pár napja van nálunk, de már teljesen kiismerte a lakást. Mikor hoztuk haza a pár utcányira lévő boltból, alig tudtuk a dobozban tartani, mert minden áron ki akart ugrani, mikor pedig itthon kivettük, egyből játszani kezdett.


Az egyetlen probléma vele, hogy folyton karmol. Játék közben is, de miközben szalad is, ki van eresztve a körme! Így egyrészt fájdalmas, ha ölbe veszem, de a bútorhuzatok sem ugrálnak örömükben... Ráadásul attól félek, hogy miközben birkóznak, megsértheti körmével a kisebb, szelídebb sziámi cicát. Egyébként nagyon kedves, jószívű kis teremtmény, nem vad, és nem akar bántani senkit, csak valamiért elfelejti visszahúzni a körmeit.


Mit lehet tenni a kis vadállattal? :D



2012. szept. 12. 23:14
 1/3 Évike147 ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert nekem is félperzsa cicám van és ugyanez a problémánk :)
2012. szept. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mikor karmol hagyd ott és megtanulja, ha karmol vége a játéknak :)
2012. szept. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Itt az oldalon olvastam egy hasonló kérdésnél, hogy le kell őket spriccelni vízzel, ha hülyeséget csinálnak. Elképesztően hatékony! :D
2012. szept. 14. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!