Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicám! Mit tegyek?...

Rühes a cicám! Mit tegyek? Nagyon szeretem már 1,5 éve él velem és nagyon közel került hozzám.

Figyelt kérdés
3-4 napja rühes a cicám. Nagyon vakargatja magát és a szőrt a fejecskéjéről teljesen leszedte! Elvittük az állatorvoshoz, felírt 1-2 krémet és azzal bekentük. (Kertes házban lakunk és a szüleim nem engedik be a lakásba főleg most hogy rühes szerintem pedig szüksége volna rá.. Legalább egy nagyon kis zárt helyiségbe. kb: 2 hete született egy kiscicája és nagyon valószínű akkor hogy majd később az is elfogja kapni. Félek! Az egyetlen kincsem a kiscicám! Nagyon szeretem és próbálok mindent megtenni érte! :(

2012. szept. 14. 18:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
Nézd, ha felírt krémet, kenegesd. Esetleg vidd el egy másik orvoshoz. Talán meggyógyul. Én drukkolok.
2012. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
A rühességen kívül más baja is lehet. Már több rühes állatka is került hozzám ideiglenesbe, de mindegyiknek jó volt az étvágya, csak mellette sokat vakarózott. Mikor fialt? nem lehet, hogy benne maradt valami? Vidd el másik orvoshoz, mert ha nem eszik ott nagy a baj, és jogos az aggodalmad.
2012. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Amikor én vittem macskát rühességgel orvoshoz( nem az én macskám volt, a párom szüleié, és nekik is véres volt a fejük), kaptak injekciót, krémet nem. Ettől napok előtt elmúlt az egész.

Az ivartalanítást javaslom, gondolom nem fogsz tudni ellátni majd x macskát, mert még azok is szaporodni fognak.

2012. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Na idefigyelj Vicuska! Mondta valaki hogy nem vittem el orvoshoz a cicámat eddig? Mindig elvittem amikor már észrevettem bármi kis apró dolgot! (nem eszik,iszik) akármi. De most körülbelül 1,5 hónapja nem vittem el és a cicám valahonnan összeszedte! Későn vettem észre. Csak akkor amikor már vakaródzott és jött belőle a szőr. Nekem te ilyen ne merészelj mondani hogy nem törődök vele és én tehetek az egészről és hogy megérdemlem!Remélem majd te is átéled egyszer ezt! És egyébként a kérdésre válaszolj, ne oltogass! Remélem felfogtad mert már így is eléggé ideges vagyok hát ne húzz még fel te is!...
2012. szept. 15. 17:59
 15/31 anonim ***** válasza:
Mi van a cicával? Majd írd meg, hog meggyógyult-e. Amúgy írtam már ide (én voltam az, aki drukkol), és szerintem is el fog múlni pár nap alatt. Nyugi.
2012. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Nem akar gyógyulni. Amennyi kis szőr még volt a fején, azt is leszedte! Jövőhéten kell visszamenjünk a dokihoz és megmondja hogy el kell e altatni. Ebbe én is belepusztulok inkább
2012. szept. 16. 07:24
 17/31 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Figyelek, Kedves Kérdező!


A cicád, nagyon le van gyengülve a sok elléstől, és nem tudja a szervezete legyőzni a rühességet!

Kérdezd csak meg az orvost, Én csak az igazságot írom le!

Egy macska nem pusztul bele a rühességbe!

Remélem a kiscicáját gondozod, és az anyamacska közelébe sem engeded nehogy elkapja ő is!

2012. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Na ez válasz köszönöm. Amúgy csak 1 cicát szült de gondolom attól is le gyengülhetett
2012. szept. 16. 13:49
 19/31 anonim ***** válasza:
"3-4 napja rühes a cicám. Nagyon vakargatja magát és a szőrt a fejecskéjéről teljesen leszedte!" Ez enyhén szólva nem igaz. Mire ebbe az állapotba jutott, hetek telhettek el. Más komoly baja is lehet, mert csak a rüh miatt nem altat állatorvos!! (lehet nekem ugrani, szíved joga. De hogy fele sem igaz annak a "próbálok mindent megtenni érte! :(" dumának, az fix.)
2012. szept. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom tisztában vagy e az én korommal és avval, hogy a döntés nem az enyém ahogy az sem hogy hány gyógyszert veszek meg neki. Ez a szüleimen múlik és ők nem sokat törődnek egy állattal. Ez van ők ilyenek és nem is fognak megváltozni. Egyébként minden áldott nap simogatom/nézegetem tehát tuti észrevettem volna ha vakaródzik vagy ha a szőr kezdett volna lejönni róla. De nem lényeges amit írok mert van egy jó pér ember aki ad tanácsokat és nem azzal foglalkozik hogy mit kritizáljon! :) Nyugtat, tanácsokat ad, érdeklődik nekem ennyire van szükségem ezt meg is kaptam pár embertől.. Ha te meg ezt most úgy veszed mint ha neked ugrottam volna, az a te bajod!
2012. szept. 16. 20:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!