Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ennek van értelme? (lent a többi)

Ennek van értelme? (lent a többi)

Figyelt kérdés
Sziasztok! anyám meglátta hogy a macska wc-zett a szekrény alá és a spájcba...szóval ezért egy ketrecbe rakta ahol alatta alom van hogy tanulja meg oda kaksizon és ott akarja tartani még oda nem kaksizik aztán elengedi szerintetek enek van értelme? vagy meglehet a KIS cicát taníta máshogy hogy az a lomba kaksizon és ne máshova? válaszokat előre is köszönöm! :)
2012. szept. 16. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez inkább kínzás. Normálisan is meg lehet tanítani a macskát. Én már nem emlékszem mi hogy csináltuk mikor volt benti macskánk mert még gyerek voltam és anyám tanította ilyenekre, de ő nem rakta ketrecbe.
2012. szept. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mecse ***** válasza:

Ilyen formában nem.


Viszont az elv maga nem hibás. Amikor pl. cicát egyik helyről másik helyre költöztetnek mondjuk menhelyről családhoz vagy tenyésztőtől új gazdihoz, akkor is először úgy szokták csinálni hogy a cicát abba a helyiségbe engedik be először csak ahol az alomtálcája lesz tartva, tesznek be ugyanebbe a helyiségbe vizet és ételt is, és pár órára ott hagyják. Vagy addig, amíg használja az almot. Onnantól kezdve a saját szaga fogja visszavonzani az alomtálcához, és meg lehet neki engedni hogy felderítse a lakás többi részét is.


Ebben a helyzetben ami veletek történt én azt mondanám hogy limitáljátok le a cica mozgásterét arra a szobára ahol az alomtálcája van, de nem annyira hogy ketrecbe zárjátok, az szükségtelen. Ha látjátok hogy használja az alomtálcát, akkor engedhetitek csatangolni a lakásban megint.


Ugyancsak fontos hogy legyen az alomtálcája tiszta és olyan helyen ahol nincs "zavaró tényező", lehetőleg ne a szoba közepén. A cicák is szeretik a privát szférát wc-zés közben.

2012. szept. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel anyukád csak azt éri el, hogy lelkibeteg lesz a cica és ha kiengeditek, bosszúból fog melléjárni.
2012. szept. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tegyetek be a kakit az alomba es azutan a cicat h szaglassa meg,majd ha kell wczen akko oda fog...legalabbis en igy tanitottam meg mamamnak is az 5 cicajat es az enyemet is :P
2012. szept. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen apámal is beszéltük hogy így a macska ideg beteget fog kapni de most anyám kiengedte mert a macska ki dobta a ketrecet azaz arébb lökte aztán az ajtóba lett vmi falat azt meg át ugrotta xd úgyhogy msot szabad de az alomba hagyta egy kaksiját hogy tudja oda kell wc-zni eddig jól megy remélem továbbra is köszönöm mindenki válaszát :D
2012. szept. 17. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!