Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lefialt cica, haldogló kiscica...

Lefialt cica, haldogló kiscica, hogy segíthetek (többi lennt)?

Figyelt kérdés

Szóval, én bérházban lakók, anyukám allergiás az állatszőrre, így nem lehet állatunk. Viszont van egy telkünk, ahová általában hétvégén járunk. Kb. 2/3 hete a kamrában lefialt egy fekete cica. Született 5 kölyke. Mivel nem a miénk, megkérdeztük a szomszédokat, nem e tudják, hogy kié, de nem tudták. Sajnáltuk szegényt, úgyhogy csináltunk neki bundás helyet, meg pár ennivalót adtunk neki. Most, ma észrevettük, hogy az egyik kiscica majdnem feleakkora mint a többi, és nagyon hideg, de még mozog. Az anyacica, hiába odaraktam a cicijéhez, nem etette, arrébbment. De a többi macskát etette, nem zavarja hogy fogdosom őket. Nem szeretném ha meghalna. Arra gondoltunk, hogy hármat megtartanánk egerészőnek. Csak akkor kijárnék 1 vagy 2 naponta. Vagy valahogy a pannelba hozni de az más. A menhely azt mondta h nem veszik be, mert így is túl sok állat van. Az állatorvost nem nagyon érdekelte, azt se mondta hogy mit kezdjünk vele, hanem h zavarjuk el, vagy vegyük el a cicákat és hagyjuk sorsára. Most én tegyem ezt meg? Hát megszakad a szívem értük. Mit tegyék? És a kiscicával?

Nem tudom mit kéne tennem, 16 éves vagyok és sosem volt még állatom. Segítsetek! :(


2012. szept. 22. 18:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jaj, elírtam sokmindent..haldoklik, lakok, tegyek. Csak mobilról írtam és buta telefon.
2012. szept. 22. 19:00
 2/15 anonim ***** válasza:
A legkisebb cicán nem hiszem hogy így tudsz segíteni.Az anyacica szelektálja a kicsiket és csak a legéletképesebb kiscicákat neveli.Igazából ha eteted az anyacicát és később a kicsiket akkor környéken megmarad pár darab de majd télen szelektálódnak.A legkisebb kiscicát csak akkor menthetnéd meg ha te etetnéd minden nap többször cumival.Ha télen etetted őket akkor valószínű a kicsik túl élik a telet bár lehet ragadozó vagy más baj elviszi valamelyiket.
2012. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vicuska87 ***** válasza:
Az az egy cica valószínűleg nem életképes, ez a természetes szelekció!
2012. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az a kiscica beteg, el fog pusztulni. Előfordul általában egy-egy ilyen beteg kismacska.

Az a baj, hogy azok a cicák is szaporodni fognak, ha anyagilag megteheted ivartalaníttatni kéne őket, de azt csak kb fél éves korban lehet.

Vagy ha szeretitek a cicákat, vigyétek be a panelba és neveljétek fel őket.

Ezek lennének a legjobb megoldások, de ez nem várható el senkitől, persze én is nagyon sajnálom őket, 5 macskám van, van amelyik talált.

Meghirdethetnéd a kicsiket, hátha valaki befogadná vagy van felétek állatvásár?

2012. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy válaszoltatok.

sajnálom szegény cicát nagyon. Van egy olyan érzésem, hogy holnapra már nem lesz életben.

Igen, van vásár, bár az nem kimondottan állat, de azok is szoktak lenni. Ivartalanítani is szeretnénk őket. Nem tudom, hogy ha a panellban lennének, anya hogy viselné őket, az allergiája miatt.

hirdetni is fogom, kicsit nőjenek, aztán csinálok képet róluk. Remélem sikerül nekik gazdit találni, nagyon aranyosak.

nem is értem, honnan rakták utcára az anyacicát, nagyon aranyos és szeretetigényes.

2012. szept. 22. 21:58
 6/15 anonim ***** válasza:

Anyukád pont a macskákra allergiás? Már régóta?

Remélem találsz nekik gazdát mielőbb!

2012. szept. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Minden állatszőrre, de a kutya és macskaszőrre 100%.

én is remélem hogy jó gazdit találok. Szerintem unokatestvéremnek is fog kelleni, mert nekik is volt kb. két éve cicájuk. Csak szegény cica öreg volt és meghalt.

2012. szept. 23. 00:53
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a kicsi tegnap reggelre meghalt. És ami még szőrnyűbb, hogy egy másik kicsi is. De az tegnap délutánra, és nem gondoltam volna, hogy ez lesz vele is. Mind a kettőjüknek vér folyt a szájából. Ez szörnyű. Nem lehet, hogy ez valami vírus? Nem akarom, hogy a többiek is ilyen sorsra jussanak. nincs hideg sem, ott ahol fekszik, nagyon jó meleg van. Mini radiátor is van, hogy ne fázzanak.
2012. szept. 24. 12:04
 9/15 anonim ***** válasza:
A másik kismacska is kisebb volt, mint a többi? Sajnos, van, hogy pl 5 kismacskából 2 is elpusztul ilyen kis korban. Amikor én jártam így, nem folyt vér a szájukból, viszont kisebbek voltak, mint a többiek. Esetleg egy orvost kihívhatsz hozzájuk, de nem hallottam még ilyen vírusról...
2012. szept. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát kicsivel volt kisebb. Mára a harmadik is elpusztult..:( Úgyhogy most már csak 2 cica maradt, meg az anyuka:( minden nap egy. Én nem értem. Félek kimenni holnap, félek hogy mi vár rám..
2012. szept. 26. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!