Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lefialt cica, haldogló kiscica...

Lefialt cica, haldogló kiscica, hogy segíthetek (többi lennt)?

Figyelt kérdés

Szóval, én bérházban lakók, anyukám allergiás az állatszőrre, így nem lehet állatunk. Viszont van egy telkünk, ahová általában hétvégén járunk. Kb. 2/3 hete a kamrában lefialt egy fekete cica. Született 5 kölyke. Mivel nem a miénk, megkérdeztük a szomszédokat, nem e tudják, hogy kié, de nem tudták. Sajnáltuk szegényt, úgyhogy csináltunk neki bundás helyet, meg pár ennivalót adtunk neki. Most, ma észrevettük, hogy az egyik kiscica majdnem feleakkora mint a többi, és nagyon hideg, de még mozog. Az anyacica, hiába odaraktam a cicijéhez, nem etette, arrébbment. De a többi macskát etette, nem zavarja hogy fogdosom őket. Nem szeretném ha meghalna. Arra gondoltunk, hogy hármat megtartanánk egerészőnek. Csak akkor kijárnék 1 vagy 2 naponta. Vagy valahogy a pannelba hozni de az más. A menhely azt mondta h nem veszik be, mert így is túl sok állat van. Az állatorvost nem nagyon érdekelte, azt se mondta hogy mit kezdjünk vele, hanem h zavarjuk el, vagy vegyük el a cicákat és hagyjuk sorsára. Most én tegyem ezt meg? Hát megszakad a szívem értük. Mit tegyék? És a kiscicával?

Nem tudom mit kéne tennem, 16 éves vagyok és sosem volt még állatom. Segítsetek! :(


2012. szept. 22. 18:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hogy vannak a cicák?
2012. szept. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Jól, mind a kettő egészséges.:)))

Az orvos szerint semmi bajuk, de ő se tudja, mi lehetett a másik hárommal. Az egyik nagyon aranyos, fekete, fehér zoknikkal:)) Most kezdenek járni tanulni (legalábbis szerintem ahogy mozgatják magukat, az ezt jelenti).

Az anyamacska is kezd megint normális testsúlyú lenni. Eddig whiskast vettünk neki, de mondta az eladó, hogy az csak felfújja őket, úgyhogy most happy cat-et kap. Bár az alultasakos még mindig whiskas, mert abból kicsit sokat vettünk:D

Ugye nem baj, hogy tejet adok neki? Kb. minden 2. nap

2012. szept. 30. 19:25
 13/15 Vicuska87 ***** válasza:
Tej helyett inkább vizet!
2012. szept. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Biztos már betegen születtek a kicsik, csak nem látszódott még rajtuk és mindenképp meghaltak volna. vegyél macskatejet, az laktózmentes, a rendestől lehet hasmenésük, vagy vizet adj nekik.
2012. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem tenyesztett cicam van es a tenyesztommel nagyon joban vagyunk igy atmentem hozza mikor kiscicak szulettek. 7 kiscica szuletett, de csak egyetlenegy maradt eletben. Ilyenkor nincs mit tenni mert o tenyleg nagyon hozzaerto, a fia allatorvos. Ez a termeszet rendje sajnos :( igazan jo ezt latni, hogy ilyen felelossegteljes vagy, csak igy tovabb :) a tejet tenyleg hanyagold, a macskaknak mergezo, meg ha szeretik is. Vizet adj nekik sokat es frisset mindig, az anyacicanak nagyon jo a happy cat enis azt adom, csucsminoseg :)
2012. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!