Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Már a sírás kerülget! Betegség?

Már a sírás kerülget! Betegség?

Figyelt kérdés

A cicám 8 éves. Szombaton este evett utoljára rendesen. A vasárnap csak pár falat volt, de hétfőn reggel ismét rendesen evett. Eddig nem is aggódtam, de kedden sem evett, ezért este levittem a dokihoz. Alaposan megvizsgálta, szája, torka rendben, hasa negatív. Semmit nem veszek észre rajta, nem bágyadt, olyan mint máskor. Ami az egyedüli tünet, hogy 39.5 volt a láza, vagyis hőemelkedése volt tegnap este, amikor az állatorvos megnézte. Ami még furcsa, hogy 1-2 falatokat eszik, az amúgy jó húsban lévő, torkoskodó cica, és állandóan jön, hogy enne, éhes. De akármit adok neki, esetleg belenyal, és ott hagyja. A székletét nem tudom, még 3 cicám van, nem tudom ő mikor ment, volt-e. De tegnap este a doki azt mondta a hasa rendben van, és a nyirokcsomói is. Tehát az összes tünet az, hogy éhes, de alig vagy nem eszik. Az aligra úgy értem, hogy tegnap az orovostól haza jövet szaladt a konyhába, és megevett kb 6-8 szem száraz tápot, belenyalt a nedvesbe + 1-2 falat, és később evett kb 3-4 nyalásnyi tejszínt (kedvence).

Már a sírás kerülget, hogy jön szalad enni, de nem eszik mégsem. Nem értem. Az orvos is tanácstalan, ma is megyünk vissza este, kap még egy szurit (antibiotikum, B vitamin,meg még valami) ezt kapta tegnap is!

Volt már valakinek ilyen? Segísetek!



2012. szept. 19. 10:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézzétek át alaposan a fogait, külön-külön kellene megkopogtatni, esetleg valamelyik begyulladt?
2012. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik cicám elvesztette az ízérzékelését és azzal rengeteget szenvedtük.. ő is kívánta a kaját, főleg ha megérezte az illatát de aztán semmit nem evett. Ez egy betegségének volt az előjele, rá 2 hétre elpusztult. Szerintem vidd el egy másik orvoshoz is, komolyabb kivizsgálásra, mert ha ugyanez a baja akkor minél hamarabb kezeltetni kell.
2012. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, mi lehet a baj, de próbálj meg esetleg másfajta tápot venni neki. Lehet, hogy a meglévőknek baja van, más az illata, vagy ilyesmi.

Nekem egereim voltak, és napokig nem ettek, és nem értettem, miért. Raktam be mást is, mint a szokásos, arra rávetették magukat. 1 hét után vettem észre, hogy a magkeverék zsizsikes volt, és ezért nem nyúltak hozzá.

2012. szept. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy vérvétel ajánlatos lenne. Amikor az orvos nem talál látható gondot, labort csináltat.
2012. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Megkopogtatta a fogait, azt mondja rendben van. Nem fáj neki.Meg szerintem akkor nem "enné" a száraz tápot sem. Tegnap meg is nyugodtam kicsit, amikor hazaértünk és evett egy picit, de ma reggel már megint csak belenyalt az ételbe.

Egyébként nagyon sokfélét kapnak. Whiskas, Kitekat, Gourme,Félix, Fit Fan.. konzervbe, alutasakosba. Plusz száraz táp, whiskas, Cat Chow, Friskies. Válozatosan kapnak enni. Tegnap még megevett egy darabka nyers csirkemellfilét. Aztán már tukmálni próbáltuk, bevette a szájába, de kis is köpte, kiesett.

Inni láttam.

Két hete kapták meg a védőoltást, és a féreghajtót.

Szombat este evett az édes-savanyú csirkéből rizzsel, este elég büdös széklete volt. Azóta nem tudom volt-e. Napközben biztos nem, este nem tudom. (a másik 3 cica miatt)

A kedve jó, és éhes.

Annyi még, hogy amikor bejött ez a hideg, az egyik cicámnak begyulladt egy picit az egyik szeme (kb 4-5 napja volt) és kicsit levert volt,hányt is,de csak nylat, habot,utána rendesen evett. Kamillával törölgettema begyulladt szemét két napig, ő már jól van!

A most nem enni akaró cicám is hányt tegnap reggel, szintén így, nyálat, habot. Az orvos azt mondta, azért, mert üres a gyomra.

2012. szept. 19. 10:48
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

"Szombat este evett az édes-savanyú csirkéből rizzsel"

Azért egy maccsnak nem igazán van szüksége fűszerezett ételre.

Elképzelhető, hogy kikészült a gyomra a kínaitól.

2012. szept. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy kapott már ilyet az évek alatt nem egyszer, és nem lett baja tőle.
2012. szept. 19. 11:24
 8/24 Vicuska87 ***** válasza:
38%

Ilyenekkel eteted a macskát?

Ne csodálkozz, hogy valami baja van neki!


Teljes tápváltás, száraz és alutasakos is, legalább egy prémium fajtára! És semmi házikoszt, rizses, meg zsíros hülyeség!

2012. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A cicád idősödik. Megváltozhatott az emésztése is éppen.
2012. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem ilyennel etetem. Fentebb írtam miket kap. Pl prémium kaja a cat chow is. Néha kap az asztalról. Ennyi. Kb 7-8 éve. És semmi baja nem volt tőle soha.


Én is gondoltam erre. Hogy idősödik. De egyik napról a másikra?

2012. szept. 19. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!