Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek ragdoll cicája van:...

Akinek ragdoll cicája van: Mennyire hullajtja a szőrét?

Figyelt kérdés
Az enyém egy éves, de már hónapokig eszeveszetten hullatta a szőrét. Az állatboltban azt mondták azért, mert váltotta a gyerekszőrét. Egy ideje már nem hullik annyira.
2012. szept. 23. 18:09
 1/2 Mecse ***** válasza:

Az én ragdollomnak özel sem hullik annyira a szőre mint amennyire gondoltam hogy fog.


A fésülést ironikus módon ki nem állhatja (:D), így ha lehet kerülöm is, és így is gyönyörű a szőre. Kb. 2 hetente egyszer fésülöm meg (amikor be van ájulva az ölemben), 1 héten egyszer porszívózok, teljesen olyan amúgy a lakás mintha nem is lakna ott cica. Nincsenek a bútorok terítve szőrrel, stb.


Nekem kb. 4 hónapos kora körül volt egy olyan stádium amikor észrevehetően hullott a szőre, mármint a kezemben / kezemen is maradt mikor simogattam, de az kb. egy hónap elteltével abbamaradt.


Megjegyzem mondjuk hogy a macskám nagyon kényes a saját "tisztaságára", mosakszik ha kell, ha nem. Így gondolom elég sokat le is nyel a szőrből ami amúgy lehet hogy kihullana :)

2012. szept. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem egy 1,5 éves ragdoll cicám van és iszonyatosan hullajtja a szőrét. Sajnos nehezen viseli a fésülést, de azért 2 naponta Furminátorral kifésülöm. Minőségi tápon nevelem egész pici kora óta ( RC , Hills) szóval a kaja miatt biztosan nem lehet, mégis tiszta szőr az egész lakás.
2013. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!