Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ha rossz a...

Mit lehet tenni ha rossz a macska?

Figyelt kérdés
Egy éves nőstény szoba cicáról lenne szó. Ha nincs otthon senki akkor szétszedi a lakást, mindent leborít, szétrág koszt hagy maga után. A gazdája sajnos úgy próbálta megnevelni mintha kutya lenne (fenekére csapott, ráordított, ha félre kakilt akkor odanyomta a fejét hogy rossz cica stb), bár nem vezetett semmire. Vagyis ha felügyelet mellett van a macska akkor engedelmes mert már fél a büntetéstől (ha a gazda ráordít egyből behúzza fülét farkát és "menekül" a helyére). Viszont ha egyedül van a cica akkor tör-zúz. Kénytelen volt venni egy hámot pórázzal, hogy amíg távol van akkor az ö kis magán helyére rakja, és hogy ne tudjon elérni mindent. (Nem az én cicámról van szó, hanem egy közeli ismerősöméről. Szerintem nem helyesen neveli/nevelte, bár akármilyen rossz is a cica, én nem tudnák vele ilyen "kemény" lenni. De érdekelne hogy akkor mit lehet csinálni vagy miért ennyire izgága? Az anyja bengáli az apja utcai vegyes. Talán a bengáli vér miatt ennyire bolond?)

2012. szept. 25. 02:01
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Köszi! Én úgy vettem észre hogy nem használ a macskánál. Egy ideig tudja hogy rosszat tett, de gyorsan elfelejti. Nem tanulja meg mi a rossz. És már le is mondott erről, mondta többet nem kap a seggére, mert felesleges. Hozzá 3 hónapos korában került a cica.
2012. szept. 25. 04:31
 12/23 Alaque ***** válasza:
Most olvastam, amit írtál. A haverod szarráterrorizálta, azért ilyen. Sürgősen ajándékozza el a macskát valakinek, mert nagyon rossz mindkettőjüknek. A macska lelki sérült már így is, a haverod meg idegroncs lesz miatta.
2012. szept. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Bocs hogy ezt mondom, de szerintem a cica nevelése igazán el lett szúrva :/
2012. szept. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Uh ez nem hangzik túl jól. De nem hiszem hogy megtudom vele beszélni, ő is túl makacs és nem érti meg hogy rossz amit csinál :( De azért köszi
2012. szept. 25. 04:36
 15/23 Alaque ***** válasza:
46%
Nem igaz, hogy nem használ. Csak ötszázszor el kell neki "mondani", hogy mit akarsz. Nem kutya ez, amit egy odavetett csonttal megvásárolhatsz, blah! :D A macska nem szereti, ha csesztetik, és olyankor direkt rosszalkodik. Ha ketten vannak egy háztartásban (mármint két ember), és az egyik szereti a cicát, a másik meg basztatja folyton, akkor a basztatósnak beleszarik a cipőjébe, széttúrja a dolgait, meg ilyenek.
2012. szept. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Én tudom hogy ellett szúrva, de én meg arról nem tehetek hogy ennyire hülye. :/ Hiába beszéltem már párszor a fejével. Nem hiszem hogy muszáj lenne az elajándékozás, mert ettől függetlenül a cica ragaszkodik hozzá (mindig megy utána meg örül neki ha hazajön, dorombol). Azért jó dolga is van ott, csak néha elveti a sulykot ha ideges lesz.
2012. szept. 25. 04:38
 17/23 anonim ***** válasza:

"...a basztatósnak beleszarik a cipőjébe, széttúrja a dolgait, meg ilyenek."


Igen, ezt én is megfigyeltem! csak nálunk magára a b@sztatós személyre piszkított, miközben az aludt.... cicabosszú XD

2012. szept. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Vicuska87 ***** válasza:

A cicát el kell ajándékozni másnak minél hamarabb, ahol foglalkoznak vele, szeretik, sokat simizik.


A macska előbb vagy utóbb bele fog pusztulni ebbe a stresszbe!

2012. szept. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Itt tipikusan arról van szó, hogy az ún. "gazdi" a cicán vezeti le a napi feszültségét, sajnos :(( Azért nem fogadja el a Te higgadt segítségedet. Kutyát azért nem tart, mert az ennyi terrorizálás után átharapta volna már a torkát. Remélem, nincs családja az embernek, mert a következők ők lennének a "nevelésben". Valahogy el kéne orozni tőle az a nyomorult macskát, mert előbb-utóbb bekattan és akkor már "jogosan" fogja ütni-verni az a szadista :((
2012. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kéne változnia a gazdának, egyértelműen miatta lett ilyen a cica. Van egy rettenetesen rossz sziámi kölyköm egy teljesen szófogadó álommacska után, bevallom őszintén néha igen nehéz vele, de meg nem fordulna a fejemben, hogy valaha rácsapjak. Virágspriccelővel spriccelem ha pl. asztalra mászik, már ott tartunk 2 hét alatt, hogy az asztal közelébe se megy. A kéz enni ad és simogat, se nem játék, se nem adunk vele pofont egy állatnak. Amíg ezt nem fogja fel a gazdi, addig semmi sem fog változni. Attól, hogy szarba nyomja a macska orrát, semmi nem fog történni, az okát kell megtalálni, hogy miért kakilt be. (Sok esetben az alomtálcájukat nem szeretik, más esetekben territórium probléma miatt piszkítanak be.) Gondolom a gazdi tapasztalatlan is, legjobb lenne a cicának rendes gazdát találni, aki nem köti ki, mert ezzel csak még jobban ront a helyzeten.
2012. szept. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!