Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vajon mi baja lehet a cicámnak?

Vajon mi baja lehet a cicámnak?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos fiú és egy lány cicám.Nem egy alomból valók. A fiú cica viszonylag elég nyugodt és játékos cica. De a lány furán nyávog és rohangászik fel és alá mint aki megőrült.Nem találja a helyét, és néha a fiú cicával is olyan goromba. A lány cicát úgy fogadtuk be hogy a lakók kiakarták irtani a cicákat egy lakótömbnél és megsajnáltam. Napközbe nem lehet megfogni, este kenyérre lehet kenni bújik oda hozzám, dorombol, máskor meg mint akinek elgurult a gyógyszerre, kártékonykodik. Mind a kettőt nagyon szeretem, és játszok velük minden nap, rendesen kapnak enni, alom is rendszeresen van takarítva.

Valaki ha hasonló cipőbe jár, vagy tudja mi lehet a gond akkor légyszi írja meg.



2012. szept. 27. 07:26
 1/9 anonim ***** válasza:
elejétől fogva ilyen volt? mert akkor simán ilyen kis dilis. enni eszik? oltva, féregtelenítve van?
2012. szept. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a kislány cicát mielőtt ivarérett lesz feltétlen ivartalanítsd.
2012. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mint az enyém kiskorában. Leszedte a tapétát, úgy szaladgált, hogy közben farolt, leverte a növényeket, volt, amelyiket rendszeresen ette, megmászta az összes széket, csüngött a függönyről stb.

Felnőtt korára kinőtte a rosszalkodást, de azért szaladgálni még most is szeret. Egyszerűen ilyen eleven fajta.

2012. szept. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eszik alszik ürít rendesen. Kiskora óta ilyen kis dilaj és tényleg eszi a virágokat is. Még nincs ivartalanítva?De mind a kettő lesz. Mennyi idős kortól lehet őket ivartalanítani?

Nincs oltva.Kellene?

Nekem eddig csak olyan macskáim voltak akik nem voltak oltva és még is felnőttek és semmi problémáik nem volt csak sajnos öregek voltak és elpusztultak vagy volt hogy ellopták.

2012. szept. 27. 08:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Még elég kicsi, lehet, hogy kinövi. Az én macskám 3 hónaposan elég vad volt, odapisilt a konyhapultra, sokat rosszalkodott, kint macska volt, férges, bolhás...

Most kb 5 hónaposan kenyérre lehet kenni, nagyon okos macska lett belőle.

2012. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 GeriMan válasza:

szia!

az én cicám is lány és ugyanezeket csinálja mint a te lány cicád.

csak az ényém karmol meg ilyenek nem értem help me!!!!

2012. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ahogy a kutyákat a cicákat is szoktam oltatni, ők még több betegségnek vannak kitéve, mert csatangolnak.
2012. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De az én cicáim bent laknak velünk és így nem csatangolnak.

Vágd le a körmeit, csak vigyázz a fehér részbe ne vágj bele.Én sima körömcsipesszel szoktam nekik vágni. Türelmesen kivárják és csak a hegyét csipantom le. Amúgy fürdetve, fésülve vannak kéthetente.

2012. szept. 28. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyémek is bentiek, de be oltatom őket. Kicsi az esély, de behozhatjuk a lábunkon a baktériumokat. Inkább beoltatom, minthogy véletlenül elkapjanak valamit, mint pl parvo vírus, ami halálos, és fertőző, tehát az összes macska elkapja...

Minden ellen nem szokták a bentieket, de van egy pár dolog ami ellen ige. Én is nemsokára megyek őket oltatni. Állítólag 5-6 ezer Ft macskánként évente.

2012. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!