Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tapasztalt macska-gazdik!...

Tapasztalt macska-gazdik! Hogyan tudnám leszoktatni a cicámat arról, hogy az ágyam (kihúzható kanapé, szép kárpitos) szélét kaparja?

Figyelt kérdés

Van egy kandúr macskám, nem rég múlt 5 hónapos, és a kiscicákhoz híven ő is elég izgága. Nem is szokott sok baj lenni vele, teljesen szobatiszta, rendesen eszik, napi kétszer kap konzervet, vagy főtt ételt, és a táljában mindig van mellette száraz táp. Nagyon emberközpontú, sokat játszik, és sokat alszik, de legjobban akkor érzi magát, ha emberek között van.

Viszont egy dolog nagyon idegesít vele kapcsolatban, és nem tudom, hogyan tudnám lenevelni róla... Hiába van kaparófája, időnként mégis az én kanapém szélét kaparja, azon élesíti a körmét. Már állnak ki belőle textil-szálak, és nem szeretném, ha teljesen tönkretenné. A szobámból nem tudom kizárni, mert nem szeretek zárt ajtók mögött lenni, és gyakran nyitva hagyom az ajtót. Szóval ez nem megoldás...

Mikor észreveszem, rajtakapom, hogy ott kapar, rögtön rákiáltok, hogy nem szabad, és megfogom, kiviszem a saját fácskájához. De úgy látszik, ez sem segít...

Van valakinek ötlete, hogyan tudnám jobb belátásra bírni?

Vagy törődjek bele, hogy "egyszer az ágyat, mindig az ágyat"?

Sajnos első macskám, és bármennyire is huncut, nem szeretnék megválni tőle.


Remélem, sok hasznos válasz érkezik, olyanoktól, akik már tapasztaltak hasonlót, vagy jobban értenek a cicákhoz, mint én.


Kösziönöm!



2012. szept. 27. 09:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Bocsi,már elöttem leírták a megoldást:)) Nem olvastam végig:O
2012. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!