Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nagyon depressziós vagyok,...

Ha nagyon depressziós vagyok, szomorú, és kilátásnak tartom az életemet, mert öregszem34, unatkozom, egyedülálló vagyok, nem szeretem a munkámat), ezen a depresszión tud segiteni antidepresszáns? Korábban elvoltam, és csinosnak is tartom magam.

Figyelt kérdés
Már 6 hete szedem,már jobb kicsit,de még szomorú vagyok nagyon.Fél éve még nem voltam az.Ezt a depit gyógyithatja antidepresszáns?Lehetek újra jókedvü?Legyetek szivesek válaszoljatok,el vagyok keseredve és félek,hogy igy marad minden,szomorúan!
2011. dec. 4. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezeken nem fog segíteni a gyógyszer, mert ezek valós problémák.

Hiába szedsz gyógyszert, attól még nem lesz jobb munkád, sem kapcsolatod, és fiatalabb sem leszel.

Változtasd meg azt, ami rossz az életedben, és jobban leszel.

Ne tompítsd el magad gyógyszerekkel, mert attól nem oldódik meg semmi.

Maximum olyan bamba leszel, hogy nem is gondolsz már ezekre.

De attól még a problémák ott vannak, csak elnyomtad őket.

2011. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de a depresszió tulajdonképpen mindig valós problémákon alapul :), nem?

Ha most fél éve vagyok szomorú emiatt, és korábban úgy gondoltam, hogy mindegy, uncsi a melóm és nem is szeretem, de jól keresek, és van valami jövöm, meg csinos is tudok maradni. Csak most kezdetem el ezen agyalni, talán leesett a szerotonnszintem és a gyógyszer helyre tud billenteni. Én elmondtam az áternek ezeket és mindtam, hogy minden olyan unalmas, és minek...? Erre azt mondta, csak most látom igy. A gyógyszer majd segit. És ismeröseimnek is segitett. És mások sokkal rosszabbh helyzetben vannak, mint én, mégis helyrejöttek. Én hiszek a gyógyszerben. Csak mikor hat már? Jó lenne, ha biztatna valaki, akinek annyira nagyon nem is rossz, csak mégis úgy látja, mert épp bepánikolt a hasonló helyzete miatt. Amúgy az antidepi nem tompit le! Szedem 6 hete, ihaz sokat aludtam, de már kezdek éledni, és már nem vagyok annyira búskomor, és nem annyira elviselhetetlen, mint mielött nem szedtem.

Biztassatok! Köszi!

2011. dec. 4. 16:41
 3/13 anonim ***** válasza:

Én biztatlak!

Persze, ha segít, akkor szedd a gyógyszert, lehet, hogy könnyebb lesz.

Ha úgy érzed, hogy kell a gyógyszer, és jobb tőle a közérzeted, akkor segít!

De azért próbálj meg mindent, hogy a körülményeiden is változtass.

Mert, ha nem teszel ezért, akkor a depresszió újra visszajön, amint leteszed az antidepresszánst.

Menni fog, gyógyszerrel, vagy nélküle, mindig van kiút.

Változtass!

Én csak ezt mondom!

Nem azt, hogy légy erős, meg örülj annak, mid van, mert mások bezzeg bla, bla, bla...

Hülye szöveg, én is utálom.

Szedd akkor a gyógyszert, de változtass a körülményeiden is, elvégre ezek miatt lettél depressziós.

Sok sikert!

2011. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, változtatok!

Amúgy tényleg nem ártalmasak az antdepresszánsok, sokaknak segitettek már, és túl nagy a negatv körités melléjük. Nem olyan veszélyes szerek ezek, és nem nyugtatók, nem erös gyógyszerek, csak bizonyos agyi dolgokon javitanak. Jobb, mintha valaki gyötrödne. Tényleg jobb már a közérzetem, csak nagyon nagyon mély depresszóban voltam, meg akartam halni, de már nem szeretnék, van akiknek fontos vagyok és talán lehetek boldog. csak azt látom, hogy mindenkinek van pasja, nekem meg nincs, pedig sokkal csinosabb vagyok náluk :(. Oké, akárki nem kell, de mégis most azt érzem, jó lenne egy flört egy nivós pasival. Talán feldobna, inspirálna. De nem akad utamba. Igaz most rossz passzban is vagyok, de akkor is hiányzik. Ki egyedülálló, mindenkit párban látok, közben azt mondják mennyi az egyedülálló. Hát nem igy van, ez kamu duma, szinte mindenkinek van kapcsolata, csak nekem nincs :(.

Talán már jövöhéten mégjobb lesz, antidepik kb 2 hónap mulva hatnak igazán. Jó lenne.

2011. dec. 4. 16:58
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja, ha meg akartál halni, az más.

Akkor kell a gyógyszer.

Szerintem erősödj meg a gyógyszertől, aztán fogd magad, és dobj ki mindent, ami nem jó az életedben.

Fiatal vagy, mikor, ha nem most változtass!

És szerintem menj el pszichológushoz is.

Ő is sokat tud segíteni.

Egy szó, mint száz: Tegyél meg mindent magadért, azért, hogy jobb legyen.

Illetve, ne azért, hogy jobb legyen, hanem azért, hogy a lehető legeslegjobb legyen!

Tekints úgy a depressziódra, mint egy mérföldkőre.

Eddig volt az unalmas, szürke élet, kijössz belőle, és ezentúl csak a legjobbat vagy hajlandó várni!

Ki fogsz jönni a bajból, és felismered a saját erődet!

Rájössz, hogy erős vagy, és megérdemled nem a jót, hanem a legjobbat!

2011. dec. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Igen, hónapokig minden nap csak erre gondoltam, de jó lenne. Mert már annyira szenvedtem. Most jobb. Most erre nem gondolok. Csak még szomorú vagyok, de már nem annyira, mint elötte. Vannak céljaim, csak sok idö még mig megvalósul.

Türelmetlen is vagyok. De kitartok :).

2011. dec. 4. 17:10
 7/13 anonim ***** válasza:

Tartsál ki, és legyél ügyes, mert minden jóra fog fordulni!

Már az is bizonyítja, hogy van benned erő, hogy mersz segítséget kérni, és ez az első lépés.

A többi meg lépésről lépésre ki fog alakulni!

2011. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Beszélgetni lenne kedved priviben?
2011. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2011. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%

Hát, ne haragudj,de tudod, hányan lennének boldogok, ha olyan munkájuk lehetne, ahol jól keresnek, csinosak lehetnek és még unatkozni is ráérnek közben?

Nincs párod, igen, rossz a magány, de ez meg olyan dolog, hogy csak te tudsz tenni ellene.És egyébként nem vagy öreg.

Ezek nem megoldhatatlan eget verő problémák, amiért depressziósnak kellene lenned.Szerinte csak kicsit elhagytad magad.Lehet, hogy valami kiadós fizikai munka jót tenne.

2011. dec. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!