Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tegyem ki a macskát az...

Ozsváth Réka kérdése:

Hogy tegyem ki a macskát az ágyamból?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hetes orosz kék cicám és nem tudjuk mit tegyünk, hogy ne az ágyunkban aludjon! Próbáltuk már óvatosan átrakni a helyére, de ha felébred akkor, olyan mintha az anyukáját keresné, és nyávog, majd pillanatok alatt újra az ágyban van. Nem tudom kizárni a szobából, mert egyteres a lakás. Ha a lábunknál aludna nem is lenne baj, de a hajamon alszik, és így minden mozdulatomra felkel.

2012. okt. 3. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg az anyját keresi meg a testvéreit....
2012. okt. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cseréljünk macskát egy hétre, ettöl össze fognak zavarodni és nem mernek feljönni az ágyra.
2012. okt. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha csak az zavar hogy felkel akkor ne rakd ki, majd rájön hogy neki se jó. Ha az zavar hogy mászkál a fejeden, akkor határozottan lökd le az ágyról. És nem vagyok szadista macska bántalmazó mielőtt valaki kitalálná, nem lesz tőle semmi baja.
2012. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vicuska87 ***** válasza:
Nagyon sehogy sem tudod megoldani, nálunk kettő alszik az ágyba, van hogy a lábunknál, de van hogy mindkettő a hátamon, egy így +7 kg-ot jelent a számomra!
2012. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekünk egy kutyusunk van, nem cicus. Ő is egy időben felugrott az ágyra, feküdt a fejemre és tök jól elvolt ott magának. Aztán 1-2 ilyen után megfogtam és leraktam az ágy végére.

Szerintem csináld azt,hogy olyankor fogod és lerakod az ágy végére, ha kell 20-szor is csináld meg.

2012. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eleinte a barátom háta és a fal között aludt, az nem zavart senkit, de most a hajamba bújik és a fejemen ül, így nem a legkönnyebb aludni! Ma bevezetem a kirakós rendszert, de szegény úgy sír, ha csak véletlenül felkeltjük, akkor is!
2012. okt. 3. 12:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Elmegyek macska baby sitternek, úgysincs melóm!
2012. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ez vígasztal, ahogy idősödik a macsek, annál lejjebb fog költözni. Általában a kölyök cicák másznak a gazdi fejére, az idősebbek már találnak maguknak kényelmesebb helyet, pl. a derekednál vagy a lábadnál.
2012. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ian Catman ***** válasza:

Ha kicsi korában odaszokott, aligha tudod kitenni.

Egyet tudni kell a macsekról.

A macskafélék egyedül élő állatok, kivéve az oroszlánt, akik "nagy családban" élnek (és sokan nem tudják, de a nőstények vadásznak, a hímek őrzik a kicsiket).

Ellentétben a kutyákkal, akik a falkavezért keresik és követik, a macska EGÉSZ ÉLETÉBEN az anyját keresi. Teljesen mindegy, férfi vagy nő, akihez hozzászokott, hogy enni ad neki, inni ad, játszik vele, simogatja (nála ez az anyai nyalogatást idézi), az az ember lesz az anyja. Ha az ágyba szokott, akkor az anyai almot keresi egész életében. (Ha ráadásul sziámi is, az még inkább kötődik az emberhez).

Nem nagyon tehetsz semmit, pici korától kell a kosarához szoktatni. Megpróbálhatod, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy elszokik onnét, persze erőszakot alkalmazhatsz, de ezt nem feltételezem (verés,és egyéb állatságok és bűncselekmények.)

Hadd mondjak egy kedves viccet erre.

"Itt van ez az ember. Enni ad nekem, inni ad nekem, szállást ad nekem, játszik velem, ő az Isten!" - gondolja a kutya.

"Itt van ez az ember. Enni ad nekem, inni ad nekem, szállást ad nekem, játszik velem, ÉN vagyok az Isten!" - gondolja a macska.

Ez van.

A macska az "önmagában való szépség". Azért tartjuk, mert kedves, szép, megnyugtat (ez orvosilag is igazolt), és igazán nem kér semmit, csak egy kis szeretetet. Miau. (az én macskám ezzel egyetért.)

2012. okt. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!