Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy legyen egy cicám? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.12 éves lány vagyok.1 éve még egy gyönyörű családi házban laktunk, ott volt egy imádott cicám.Puszilgattam,ölelgettem annak ellenére hogy kinti cica volt,és a koszban futkározott.Sajnos amikor ide költöztünk (panellakás 6. emelet..) akkor meg kellett válnunk tőle, így anya munkatársához került.Egyszer látogattuk csak meg, mivel falunk lakott.Ennek az évnek az elején anya munkatársa mondta anyának, hogy a cica meghalt. Teljesen begolyóztam,öngyilkos akartam lenni ahogy megtudtam hogy az én drágaságom meghalt.Sokat gondolok rá, és 2 napja már csak vele álmodom.Annyira szeretnék még egy cicát.Már van egy aranyhalam, ami nem olyan kicsi és szoktam is vele beszélgetni mert annyira imádom az állatokat..és nehéz lenne csak úgy odaadni valakinek, pedig muszáj lenne ha szeretnék cicát. Nagyon kicsi helyen élünk, mindössze 2 szobás ez a lakás, és 5-en vagyunk (anya,papa,mama,húgom,én). Már így is 3-an vagyunk egy szobában, plusz a halam is. Én akkor is szeretnék egy cicát de senki nem engedi.Olyan jó lenne, hogy amikor hazamegyek egy édes cica vár és megölelgethetem.Amúgy is minden nap sírok valamiért..és egy cicától jobb kedvem lenne. Az anyagiakkal nincs is gond.De egy cica nem foglal sok helyet, nem? Mondanátok érveket, amivel meg tudom győzni anyuékat?

Zsebpénzt nem kapok, pedig ha kapnék akkor meg tudnám vásárolni a cica dolgait (alomtál,tálkák,stb.), és a cicát is beszerezném valahonnan :D


2012. okt. 5. 09:15
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
falun-t akartam írni bocsi :)
2012. okt. 5. 09:16
 2/29 anonim ***** válasza:
40%
Ne akarj kínozni egy macskát panellal. Te örülnél neki, de ő nem biztos...gondolj bele, hogy milyen érzés lenne, ha neked kellene életed végéig a lakásba bezárva lenni. kérj inkább egy hörcsögöt, vagy tengerimalacot
2012. okt. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
Kettes, a válaszod első részével messzemenően egyetértek! Kérdező, tippelj, hány olyan kérdés volt már, ami így kezdődik: "Hogy vegyem rá anyát..."
2012. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem az állatokat, mint te! Én 23 éves vagyok, de nem szűnt meg ez a "gyerekes állatimádatom". Tudom hogy mit érzel...

Én is mindig zaklattam a szüleim hogy had legyen cicám, vagy had legyen kutyám, ha legyen valamim, bármim. Többször is beadták a derekukat, de 3 hónapnál hosszabb ideig nem volt nálunk egy állat sem. Mindig elvették tőlem különféle indokokkal. (apád allergiás rá, tele van a lakás szőrrel, bepisilt már megint! bekakilt már megint! Ez így nem mehet tovább, az állat nem lakásba való, stb) Megszerettem a cicákat amik hozzánk kerültek, majd mindig elvitették őket... :( Szörnyű volt. Meg fogadtam hogy amíg a szüleimmel élek nem fogok többet állatot kérni. Mert minek? Hogy itt legyenek egy kicsit aztán elvigyék őket? Nehéz volt az állatok nélküli gyerekkor, tinikor, és most is nehéz, pedig már nem vagyok kicsi... :) De megfogadtam hogy ha elköltözöm itthonról (ha nagy leszek) akkor lesz állatom! Nem is egy! Egy csomóóó! :D

És képzeld! Hétfőn költözöm el otthonról és lesz egy cicám. Már nagyon várom, sokat vártam erre, (23 évet!) hogy végre magamhoz öleljek egy szőrcsomót, aki mindig velem lesz és sosem válok meg tőle!


Várj te is, légy türelemmel, és majd ha nagyobb leszel akkor neked is lesz állatkád. De ha anyudék nem engedik akkor ne erőltesd. Tudod ők nem olyanok mint mi, nem szeretnének állattal élni, főleg nem egy pici 2 szobás lakásban. Őket is meg kell érteni.

Addig pedig amíg nem lesz saját cicád, javaslom neked hogy járj el egy menhelyre. Önkéntesként tudod vinni a gazdátlan kutyusokat sétálni. Jót teszel a kutyiknak és a te lelked is megnyugszik mikor velük foglalkozol. Nekem nagyon jó érzés volt a menhelyen lenni...

2012. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
62%

Én is nagy macskabarát vagyok, ezért megértem a szenvedélyes hozzáállásodat. Ha emeleten van a lakásotok, azért gondolj abba is bele, hogy még arra is ügyelni kellene - nemcsak neked - minden családtagodnak, állandóan, hogy a cica ne szökjön ki a nyitott ablakon, még 40 fokos nyári hőségben is. Amúgy lehet cicát panelban is tartani, megszokja. 990 Ft-ért tudsz venni neki macskahámot, azzal le tudod vinni sétálni, ha van felétek park, és ha nincs ott nagy forgalom, amitől megrémülne. Ami állandó költség lenne, az a macskaalom, amit tényleg naponta cserélgetni kell, hogy ne legyen büdös. Meg takarítgatás is van vele, ha a cica kikotorja a tálcából az almot. Néha úgy esznek, hogy a tálcából kitúrják a kaját. Ha anyukáddal beszélsz, mondd meg neki, hogy ezeket a munkákat Te vállalod magadra, nem neki kellene csinálnia. Csak összejön valami kis pénzed, előbb-utóbb, nem? Névnapra, születésnapra, gyereknapra kérjél egy-egy ötezrest, és gyűjtögessél. Mondd meg anyukádnak, hogy azt olvastad, hogy azok a gyerekek akiknek kisállatuk van, sokkal felelősségteljesebb felnőttek lesznek, jobban gondoskodnak majd a gyerekeikről is, mint akiknek nincs!


Sok szerencsét a projekt végrwehajtásához.

2012. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Mondd meg neki, hogy ha nem engedi a macskát, akkor beszerzel egy pókot.
2012. okt. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
Nem tudom, szerintem nem feltétlenül lenne jó a cicának, pláne a hatodikon. Valószínűleg megszokná, de csak kényszerből. A macskáknak nagy a territóriumigényük, szeretnek bóklászni, sokszor elég nagy területeket is bejárnak. Egy kertes házban szabadon mozoghatnak, akármikor elmehetnek, és akkora területet járhatnak be, amekkorát akarnak. A panelban viszont korlátozott lenne a cicád mozgástere, ráadásul nem járkálhatna szabadon, csak akkor mehetne el, ha valamelyikőtök levinné mozogni. A magam részéről panelban nem tartanék macskát, szerintem az nem neki való. Sőt: szerintem állatokat nem is szabad házban tartani, oda beengedni, bármennyire is szeretjük őket (bizonyos megszorításokkal persze). Mi kertes házban lakunk, mindig is volt kutyánk, macskánk, de nem szoktattuk be őket a házba. A macskákat hideg téli napokon beengedjük a hátsó folyosóra, a radiátoron melegedhetnek pár órát, de ennyi, és ezt ők is tudják. Bejönnek, kimennek, de ez nem jelent huzamosabb időt, és nem mindennapos dolog.
2012. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
sajnos állatmenhelyre nem tudok menni mert messze van tőlünk (10-15 percnyire), de sétálni el tudnám vinni. kérdezősködtem is az állatmenhelytől e-mailben, és mondták hogy azok a cicák is ideiglenes befogadóknál vannak és nem engedik őket ki a házból, meg nem is akarnak kimenni
2012. okt. 5. 11:18
 9/29 anonim ***** válasza:

Én arra gondoltam hogy kutyákat sétáltass.

Ha a menhely 10-15 percnyire van tőletek, akkor az egyáltalán nincs messze!

Én anno csak 10 percet sétáltam a buszmegállóig, ahol felszálltam a buszra és még onnan 30 percet zötyögtem a menhelyig. Ha valóban 10-15 percre laksz a menhelyhez akkor nagy szerencséd van!!

2012. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
de igazából nem is tudom hogy merre kell menni, és anya nem szokott mindig leengedni :/
2012. okt. 5. 12:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!