Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy nagyon vézna,...

Találtam egy nagyon vézna, nagyon kicsi macskát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon vézna, sebes és gennyes az eggyik szeme... adtam neki kaját.. de kihányta a tejjel együtt, kicsit nagy darabok voltak benne... Ez természetes? Vagy mit tegyek? Szerencsétlen cicának a bordái is kilátszanak de még a tenyeremben is elfér :'/ HELP MEE!!!

2012. okt. 6. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Állatorvos!Am szegény alultáplált, és ne adj neki tejet!Valószínűleg valami férge lehet, vagy betegsége, amitől nem képes enni.Vagy hirtelen túl sokat kapott.Ha alultáplált először nagyon keveset kapjon!
2012. okt. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre csak kevés ételt adj neki, mert nagyon éhes és túleszi magát ezért kihányja. Tejet ne adj neki.

Állatorvos tud adni megfelelő krémet a szemére, meg ad féregtelenítőt és meg is nézi, hogy van e valami más baja.

2012. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

a sebeit betadinozd le, (ha nem a szőrén van, vagy olyan helyen ahol lenyalhatja) a szeméhez főzz ki kamilla teát, várd meg míg langyos lesz, és vattával törölgesd le a gennyet.

Kevés ételt, és vizet adj neki, és ha nem hányja ki, növelj az adagon!

Egyébként állatorvos, adjon neki féreghajtót, és vizsgálja meg.

Örülök, hogy megmented! Hajrá:)

2012. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem, kicsit mohó volt, adtam keveset kapott de ahogy láttam a másik macska tálját is megtalálta. Kamilla teát már csináltam, várom hüljön. Kicsit evett. Nem állatorvost már csak jövő héten lehetséges. Köszi a válaszokat!
2012. okt. 6. 19:09
 5/12 A kérdező kommentje:
Most evett egy nagyon kicsit, ivott vizet és nem hányta ki!
2012. okt. 6. 21:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Így etesd egy nap többször, kb 5-6szor.
2012. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
oké...
2012. okt. 7. 10:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj de jó:) Akkor ezt megúszta a drága :)

Így tovább!

2012. okt. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most is itt izeg-mozog körülöttem :D nagyon aranyos... De remélem nem lessz baja...
2012. okt. 7. 20:21
 10/12 A kérdező kommentje:
A szeme teljesen rendbe jött!!!
2012. okt. 7. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!