Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám valószínűleg férges....

A cicám valószínűleg férges. Sehogy nem tudjuk beadni neki a gyógyszert. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Mondtm a nagyimnak, hogy kajába kell tenni, de szerinte nem enné meg
2009. aug. 7. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is állatorvos mondott egy módszert: Törd porrá a tabit, és szórd bele egy kanálka mézbe. Kend a szájára, le fogja nyalni, mert nem bírja elviselni, ha ragacsos a szája.
2009. aug. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
nekünk eddig az összes cicánknál bevált tablettabeadásra, hogy kenőmájasba vagy cicáknak való pástétomba rejtettük. Kandúrnál bevált a szájat kinyit, nyelve hátuljára középre bedob (gyakorolni kell), szájat befog kúra is. Viszont pont féreghajtónál erre soha nem volt szükség; féreghajtó pasztát vettünk, és megőrültek érte, alig tudtuk visszacsukni a hűtőbe, amikor eleget kaptak
2009. aug. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Le kell tolni a torkán, de ha nem vagytok gyakorlottak, akkor inkább tényleg ne probálgassatok.

Ha nyers husi darabra vágtok egy kis lukat, és abba belegyömöszölitek a gyógyszert, akkor talán megeszi. Kezdő cicásként én így próbálkoztam, de pár nap után rájött a cicám a turpiszságra, és nem ette meg (Sajnos antibiotikumos kúrán volt.)Ha így sem tudjátok beadni, akkor, van olyan gyógyszer, amelyet a bőrre kell csepegegtetni, olyan helyen, ahol nem tudja lenyalni: nyak hátsó része.

2009. aug. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én úgy szoktam beadni neki a féreghajtót, hogy négyfelé vágom és húsfalatkákba beleteszem. mindig megeszik.
2009. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!