Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma azt mondta a nőgyógyász,...

Ma azt mondta a nőgyógyász, hogy valószínűleg PCO-m van és nehezen fogok teherbe esni, pedig idén szeretnék már. Iszonyatosan kétségbe estem ma. Hol lehet ezt biztosra kideríteni, hogy van-e ilyenem és hogy minél hamarabb kapjak rá gyógyszert?

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeretnék éveket várni, vagy ki tudja, tán sosem fogok szülni? Annyira elkeseredtem! :( Februárban külföldre megyek huzamosabb időre, addig mindenképpen ki kell vizsgáltatnom magam és megkapnom a gyógyszert. Mindenki írjon légyszi akinek van tapasztalata! köszönöm!
2009. dec. 30. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:

SZia. A nőgyógyász ultrahangal is meg tudja állapítani, de ő nem biztos, hogy fel fogja írni a gyógyszert, mert összetett ez a betegség. A belgyógyász elküld laborba, majd ő felírja a gyógyszert. Nem tudom hol laksz, de Csepelen az sztk-ba van egy doki, aki kimondottan ezzel foglalkozik. Dr. Vudi Krisztina. De időpontot kell kérni hozzá. Ő belgyógyász.

De hogy egy kis sikertörténetet is írjak neked:) Én is PCO-s vagyok, 2008-ban 1× volt összesen peteérésem,júliusban, és összejött a baba. Már 9 hónapos lesz 1-én. És nem szedtem gyógyszert a PCO-ra, mert nem írta fel a dokim.

2009. dec. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja bocsi, W-vel írja a nevét. Wudi Krisztina.
2009. dec. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia, nálam 3hónapja derült ki, én is tök kiborultam, de azóta sokat olvastam a neten,és bizony vannak pozitív történetek! nekem a hüvelyi uh után azonnal kiírta a Metformint. fogynod kell?mensid hogy áll? én Bács-kiskun megyében lakom,ha gondolod megadom a doki számát.
2009. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ezen mindannyian átesünk, akik megtudjuk a pco-t, de nem szabad elkeseredni. Nézegesd meg a www.pco-szindroma.hu oldalt, ahol nagyon sok pozitiv dologgal is találkozhatsz, és sok kedves emberrel, akik tudnak segíteni. Én is csak nemrég tudtam meg, de ez nem ítélet arra, hogy sosem lehet kisbabád, van megoldás! Légy erős, Érte! Boldog Új Évet!
2009. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. budapesti vagyok. igen fogynom is kellene, bár a doki nem mondta, de miután olvasgattam ez is egyértelmű volt. igazából a merckformint már felírta nekem egy endokrinológus úgy 3 éve de mivel minden leletem rendben volt és a nő nem mondott abszolút semmit, így mikor a menzeszem visszaállít normálba, kb fél év után abbahagytam. nem tudtam mire szedem, nem is vettem komolyan. a nőgyógyász hüvelyi ultrahangra mondta a pcos gyanút, de ő nem írt fel semmit. ezek szerint ha vissza szeretnék térni a korábban felírt mercjforminra akkor egy belgyógyásszal is megbeszélhetem ezt? nagyon sürgős lenne elintéznem 1 hónapon belül, mert elköltözöm külföldre és nem szeretnék ott járni kivizsgálásokra! Valaki tud SOS intézkedést? bármilyen ötletet-tanácsot szívesen olvasnék! Köszi!
2009. dec. 31. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!