Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon hamar került hozzánk a...

Nagyon hamar került hozzánk a kiscica. Mitcsináljunk vele? Lent a többi!

Figyelt kérdés

kb egy hete találtunk egy pici vörös fehér cicácskát a vasútállomáson, valakinek nem kellett, és kirakta. nagyon picike még, pici fej pici lábak viszont a pocija nagy. jóhogy tud enni de neki még kellett volna az anyucija h szoptassa. ojan mint azok az etiop gyerekek.


eszik rendesen, de multkor azon kaptam hogy a konyhapult alatt összecsomózta a feltörlöt, és dorombolt neki,gyürköste meg cumikázta...persze nem piszkáltam hagytam h nyugtassa csak magát... annyira sajnáltam... mit lehetne kezdeni vele?

tanácsokat kérek:)


2009. aug. 8. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyetek Panzi macskatej pótló tápszert és cumisüvegből etessétek.
2009. aug. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cicatápszer, vagy tej pici vajjal megmelegítve. De hogy miből kéne "szoptatni"..?? Fogalmam sincs...

Nekünk a cicák már viszonylag nagyok, 8 hetesek, de még szopnak.

2009. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Szia! A mi cicánk is nagyon pici volt, amikor hozzánk került. Kereste az anyukáját, sokat nyávogott, nem tudott egyedül aludni. Régebben kaptam egy tanácsot, most leírom:


Én egy másfél literes üdítősüveget éjszakára

megtöltenék melegvízzel (kb.40-50 fokossal,

ami nem sokkal melegebb, mint egy cicamama,

viszont a szőrme leszigeteli),

az üvegnek pedig varrnék egy szőrmés borítást,

ami ugye „anyu”-t helyettesítheti.

Ezt be a cicavacokba (kosárba), a cicát mellé.

Így csak a kellemes meleget érzi, ami kitart

hajnalig.

Egy kipróbálást megérne…


Az én cicám már 4 hónapos, és nincs vele semmi gond. Először nehéz, új a környezet, de utána megszokja hidd el.


sok szerencsét!

2009. aug. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

okok mepróbálom. csak az érdekes lesz... ha nem érzi az anyuci szagát akkor hogy fogja bekapni a cumit? meg honnan vegyek ojan pici cumit ami befér a "hatalmas" macskácskába?

jó nagy paraszt volt aki kirakta... remélem vmi jó fog történni vele öregkorában... mondjuk egy 120al száguldó kamion.

2009. aug. 8. 16:44
 5/8 A kérdező kommentje:
hálistennek nincs egyedül van még 2 cicánk akik vagy egy hónappal nagyobbak... de rossz nézni mikor játszanak... feszt gyömöszöli vmeik, v a picurka mászik fára aztán napi 5x kell leszedni mert addig nyávog... pici ö még ahoz... de ezt látja...
2009. aug. 8. 16:50
 6/8 anonim ***** válasza:
állatpatikában, állatorvosnál lehet venni kisállatoknak való cumisüveget meg tápszert is, azzal etesd
2009. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hozzám négy hetesen került egy kiscica. Első két nap laktózmentes tejjel való etetés cumisüvegből vagy cseppentőből (fecskendő fulladást okozhat!) 5 hetes kortól már mehet junior cicaeledel, a tejet pedig fokozatosan kell vizezni. A dobozába tegyél valami szőrmét, abba bele fog bújni, mert olyan, mint anyuci szőre. Ha nem, akkor a hajadba fog mászni és a párnádon alszik el, de ez nem baj, szerintem édes. A korán elválaszott cicák sokáig hajlamosak a gazdin való dagasztásra és cumizásra, de ez szerintem aranyos! Egy hét, és minden rendben lesz!
2009. aug. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A pocakja lehet attól is nagy, hogy férges. Mindenképpen mutassátok meg állatorvosnak, ő tud segíteni az etetésével kapcsolatban is.
2009. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!