Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mekkora az az összeg, amit...

Tinker Bell kérdése:

Mekkora az az összeg, amit érdemes adni egy kölyök perzsa macskáért?

Figyelt kérdés

Tervben van véve, hogy cicát szeretnék. Imádom a perzsát és már elkezdtem nézegetni a hirdetéseket, viszont elég eltérő árakkal találkozom. Oké, hogy aki törzskönyves, féregtelenített, díjnyertes szülőktől született kér 35.000-et, de aki nem tud felmutatni semmit, az miért kér annyit?


Mekkora az az összeg, amit még érdemes kiadni a kiscicusért, hogy megérje?



2012. okt. 24. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Azért kér annyit, mert tudja, hogy lesz hülye aki annyiért is megveszi. Ez így van. Azt te tudod mennyit ér neked max. Mondjuk ha kiállításra akarod vinni meg minden egyéb akkor mindenképp a drága és törzskönyveset kell venned. Ha csak "családtagnak" kell, akkor törzskönyv is felesleges. Én például nem fizetnék macskáért amíg tele vannak velük a menhelyek. Hoztam már onnan perzsát is.
2012. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos a kérdésed,hogy a mocsok szaporítók mire kérik a pénzt mikor semmit nem nyújtanak cserébe :( Ezen kívül a fajtát is szétcseszik..

vagy tenyésztőtől vegyél,tk-val,egészséges macskát ,ha tényleg perzsát akarsz. Árakban nem vagyok otthon ,de meglehet ,hogy 35nél több lesz . Vagy nézelődj menhelyen hátha rábukkansz egyre.

Az ,hogy megéri ez szerintem csúnya kifejezés mivel egy élőlényt veszel magadhoz nyilván megéri. A lényeg,hogyha ragaszkodsz az ízig vérig perzsa cicához,akkor csak normális tenyésztőtől vegyél,kennelből! Googleba most írtam be,nagyon sok van,amelyik szimpatikus annál mehg tudod érdeklődni az árat is (de azéárt ne ez legyen az első és egyetlen kérdésed).

2012. okt. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mecse ***** válasza:
97%

Mivel úgy látom tényleg körüljárod a dolgokat (az alapján hogy kérdeztél az utaztatásról is), ezért kérlek gondold át honnan szerzel cicát.


Azok az emberek akik minden nélkül árulják a perzsának mondott macskákat, nem érdemelnek pénzt azért amit csinálnak, tényszerűen seggberúgást érdemelnének.


Azok a macskák fajta jellegű keverékek. És akkor el is érkeztünk a mondandóm lényegéhez; ha neked fontos hogy TÉNYLEG perzsa cica legyen (aminek a tenyésztése nem kis munka -nem szaporítása, tenyésztése!-) akkor adj ki érte annyit amennyibe egy tenyésztett igazi perzsa cica kerül, vagy pedig látogass meg menhelyeket és nézd meg van-e náluk ugyanolyan fajta jellegű keverék, amiért néhány ember odaad több 10-ezer forintot, mikor a menhelyen is ugyanolyan nem fajtatiszta cicák tömkelege várja az álomgazdit.


Van tenyésztőknél is kedvenc minőségű cica, garantáltan olcsóbb lesz mint a kiállításra alkalmas show-macska viszont akkor is ki kell fizetni hogy nincs öröklött betegsége, hogy a szülei ellenőrizhetőek.


Kérlek ne támogass olyan embereket akik nem érdemlik meg, olyan cicák létrehozásáért aminek a célja tisztán a pénzszerzés, szűretlen ellenőrizhetetlen állomány használatával.

2012. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

Ez a megérje szó elég csúnya hisz egy társat veszel magadhoz.

Mecse megint jól leírta a lényeget.A menhelyeken is van perzsa jellegű cica és azzal még segítesz is.Viszont ha ragaszkodsz a perzsához akkor ne a hirdetéseket böngészd.Tenyészeteket keress,nincs sok jó akikért tűzbe tenném a kezem,de akad.Viszont a 35 ezres összeg az amolyan vicc kategória,ezt szorozd meg nagyon minimum 2-vel.

2012. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hogy "megérje" úgy értettem, hogy nem ver át, valóban oltott, valóban féregtelenített, valóban megkapok mindent amit mond.


Aki azt írta, hogy ne ezek alapján válasszak, az valószínűleg nem olvasta az előző két kérdésem. Nekem nem azért kell macska, mert jól néz ki. Évek óta vannak macskáim, amolyan házi macska jellegű, viszont volt fajta tiszta perzsám is. Éppen költözés után vagyunk, elkerültem otthonról, jó messzire és szeretnék egy cicust, amolyan gyerekként a lakásba, amellett, hogy nem igen volt olyan időszak az életemben, hogy legalább egy macska ne lett volna mellettem. Nálam a macskák mindig is családtag szerepet töltöttek be, viszont az otthoni cicáimmal nem tehetem azt meg, hogy két évesen, kijárós, szabad cicaként felhozom őket a lakásba. Egyrészt nem éreznék jól magukat, másrészt nagyon sok időbe és energiába telne, míg szobatisztaságra nevelném őket, arról nem is beszélve, hogy egyéniségüket tekintve is kell nekik a tér. Az a cica, aki ide jönne, ő állandó lakásban élő cicus lenne, tehát ebben kell felnőnie, ezt kell megszoknia.


Köszönöm a válaszaitokat.

2012. okt. 24. 15:02
 6/7 Vicuska87 ***** válasza:
86%
Ha valóban perzsa macskát szeretnél, ami fajtatiszta, és az általad felsorolt (törzskönyv, oltások, vértesztek, szűrések, kezdőcsomag, egészségügyi garancia) dolgokat tartalmazza, olyan 80.000-től kezdődik az ára!
2012. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

80.000 ft- alatt nem szabad venni fajtatiszta cicát, érdemes normális kennelből, megnézni a vérvonalát stb.

Ha nem akarsz rááldozni, akkor tényleg ésszerűbb menhelyről házicicust kihozni, azok is aranyosak és a későbbiekben nem kell a gondozásukra sem annyit költeni. Egy fajtatiszta cicus érzékenyebb, különösen a perzsa, mindennap át kell kefélni, stb. minőségibb eledel szükséges neki.

Aki törzskönyves,féregtelenitett,dijnyertes szülőktől való az 80.000,-ft-tól kezdődik...nem 35.000,- csak hogy kicsit tisztába legyél az árakkal.

2012. okt. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!