Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a macskát?...

Mivel etessem a macskát? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Ivartalanított, bent tartott, nagy darab macska alapból is. Korábban volt húgyúti problémája.


Csak és kizárólag prémium tápokban gondolkodok, a húgyúti baja akkor jött elő, mikor egy hétig cat chow-t evett, mert lusták voltunk neki időben rendelni kaját.


Evett már Orijent és Acanát, ez nem bejövős, mert hízik tőle, mint a disznó, pedig az adagoláshoz képest nem kap sokat és még így is folyton vinnyog, hogy nem elég.


Royal canin csökkentett kalóriás, na ez jó volt, ebből jókat lakmározott, és még úgy is fogyott, viszont év elején hosszas szenvedés után rájöttünk, hogy a Royaltól nehezen kakál, az ennek megoldására kapott könnyen emészthető nedves(!) konkrétan totál eldugította, így nem áll szándékomban RC kaját etetni vele többet.


Evett Trovetet is, de már nem kell diétáztatni a húgykövek miatt, jelenleg megint orijenen él, amitől sokat szedett fel és hamarosan el is fogy, mást szeretnék neki.


Szemét-mentes szuperprémium kellene, hogy ne legyen megint húgykő gondunk, viszont valami kalóriacsökkentettre lenne szükség. Van valakinek ötlete?


Az állatorvosék nagyon nyomják a Royal Canint, van kis katalógusuk, képes album, royal canin szekrény stb. szóval mást nem javasolnak, igazából arról se jutottunk közös nevezőre, hogy attól volt szorulása a macskának, pedig de.


2012. okt. 24. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eukanubát vagy Hill's-et próbáltátok már?(én nem,de jókat hallani róluk)
2012. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia. Én a Purina egyik termékét ajánlom, hogy próbáld ki ONE a termék neve és azon belül Sterilcat. Legtöbbször ilyet szoktam venni a macskámnak, és mellé közbe szoktam venni royal canin konzerveket is néha.
2012. okt. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem azokat még nem próbáltuk, de megnézem mindenképpen!


A purina one-t egy másik macskám ette, annyira azért nem voltam tőle elragadtatva, szerintem még drága is, mivel csak olyan kis kiszerelésben kapható, és magán a purina one-on kívül minden komolyabb eledel boltban szupermarket minőségnek kategorizálják, nem igazi prémiumnak. :S

2012. okt. 24. 14:32
 4/10 Maxitabi ***** válasza:
50%

Nehéz kérdést tettél fel..

És nem értem, orijentől miért hízik.. az én 2 (!) cicám napi 60-70dkg orijent eszik egész napra elosztva(v acana v keverve), reggelire jó minőségű tasakos v konzerv egy kevés-épp a húgyutak, vese miatt.. Inkább soványak, mint dagik (ivartalanított mindkettő)..De mozgatják is egymást.

Próbáld meg esetleg a napi többször,de kevés tápot, nem baj ha nyavalyog, lassan csökkentve..

Vizestál min 2-3 legyen elszórva a lakásban,ne a kaja mellett! És macskafű -rágcsálni..

Visszatérve: a light tápok nagy része marketing csak..Gyakran elég a cicáknak több mozgás-pl én szoktam dobálni a száraz tápdarabokat a lakásban-vadászniuk kell rá, totál élvezik! Hills,RC nem jó; amiket még írtak, azok sem éppen..Nyers csirke, marha husi?? Lazac/halolaj a kajára-emésztést segítendő?

Taste of the wild, Natural & Delicious, Applaws, Grau,Porta 21, Brit care jók még (zooplus.hu v zoofast)esetleg..De mindegyik normál, maradj sztem a gabonamenteseknél, annál jobbat úgysem találni.

2012. okt. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Az enyém Kennels favourite Kis-kis eledelt eszik, imádja nem hízik tőle és gyönyörű a szőre. Mondjuk elég sokat iszik rá,ami a húgykövesség kizáró tényezője. Hófehér házicica és sokan kérdezték mit csinálok a szőrével, hogy olyan szép.Egyébként ivartalanított. Mondjuk sokat jár ki gondolom ezért sem hízik el.
2012. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Inni sokat iszik, ivott is mindig azzal nincs baj.


Nem tudom miért hízik úgy tőle, két macskám van, ugyanúgy tartom őket, ugyanúgy esznek, emezt jobban hízlalja. Nem szoktam kint hagyni egész napra, meg nem csak egyszer-kétszer kap, hanem többször nagyon keveset és mégis hízik. De egyébként nem hiszem, hogy egyedülálló, sok helyről hallottam, hogy jó táp tényleg, de hízik a macska.

2012. okt. 25. 00:21
 7/10 A kérdező kommentje:

Na mindegy, a két másik ajánlottból kipróbálom a csökkentett engergia tartalmúakat.


Egyik válaszoló, én elhiszem, hogy szerinted marketing fogás, de én láttam a macskán, hogy mennyi különbség volt, mikor ugyanabból a simát ette, meg a kalória csökkentettet. Fogyott a macska látványosan és nem vartyogott egyfolytában, hogy éhes.

2012. okt. 25. 00:26
 8/10 Maxitabi ***** válasza:
Szia, csak tapasztalat mondatja velem:előző nagy darab cicám evett egész életében hills ill Rc light kajákat, csökkentett adagban, mégsem fogyott tőle..maradt uolyan "jóltáplált". Ezért ajánlom azokat, amiket leírtam, nézd meg a kalóriatartalmukat. De véleményem szerint a szénhidrát(gabona) hizlal a legjobban...
2012. okt. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, megnéztem a kalória tartalmukat, a royal light fajtája, amit evett, 1000 kalóriával kevesebbet tartalmaz kilónként, ez kb. 30%-os különbség, de ugye royalt a fent említett okokból nem akarok enni.


Most nézhetjük, hogy gabona, meg szénhidrát, de akkor nézhetjük úgy is, hogy kétszer annyi a zsírtartalma, átlag 20-30%-as több a kalória...


Anyámék aktív kijárós macskáinak jó is nagyon az orijen, nekik mást nem is javasoltam, de nekünk nem jött be. Jó, meg izé, de ha egyszer hízik tőle, az jobban megrövidíti az életét, mintha most elkezdek azon variálni, hogy igaz, hogy fenntartja a normális súlyát, de hát ebben van kukorica.

2012. okt. 26. 13:18
 10/10 Maxitabi ***** válasza:

Igazad van, mert nem minden táp jön be minden állatnak-ahogy mi emberek is különbözőek vagyunk.. Amúgy az RC számomra sem szimpatikus, az ár érték arány tekintetében főleg..

Még egyszer javaslom, hogy nézd meg a többi márkát, amiket ajánlottam, hátha találsz valami jót..

2012. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!