Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad-e macskát sétáltatni?

Szabad-e macskát sétáltatni?

Figyelt kérdés
Két cicánk van, az egyik egy fajtatiszta ragdoll, fel eves, es szeretnenk hamon setaltatni a parkban. Azonban hiaba van oltva, feltjuk a betegsegektol, amiket elkaphat. Erdemes setaltatni vagy mondjunk le rola?
2012. okt. 15. 09:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Az is kérdés, hogy mennyire lenne stresszes egy-egy ilyen sétáltatás. Amikor a nyolcadik kutya akarná őket széttépni...
2012. okt. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Attól nem félek, arra nagyon figyelnék. A kérdés az, rövidül-e a macska élete, ha heti egyszer sétáltatva van? Hallottam hogy a konti cicak harmadannyi ideig elnek, de azt nem tudom ez egy statisztika vagy konkretan a kint toltott ido roviditi az eletet...
2012. okt. 15. 09:47
 3/9 anonim válasza:
100%
Persze mert a kinti cicákat előbb utóbb elüti az autó vagy megmérgezik. De nem a betegségek miatt...
2012. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha oltva van, elvileg nem lehet semmi baja. Valamennyi koszt az ember a cipőn is bevisz, kb azokkal találkozik lent az utcán is.

Mind a kettőt levinnétek sétálni?

2012. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Heti egyszer? Ha seta, akkor minden nap! En ezert nem szoktatnam ra. Az oltasok megvedik a betegsegektol. Az sem problema.

Van itt a GYK-n tobb cicasetaltatos kerdes. Nezedgesd azokat. En nem probaltam, de leirjak, hogy a macska setaltatasat ne ugy kepzeld el, mint egy kutyaet. O megy, te mesz utana. Ha van kedve. Ha nincs, nem setal. De hagsulyozom, akkor ez minden napos elfoglaltsag.

2012. okt. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad, hogyne, csak ő is akarja. Nekem 2 cicám van, de csak az egyik volt hajlandó eltűrni a hámot. Vele 3. éve minden nap lemegyünk, általában egy órát járunk. Kombinált oltása van és nyáron pluszban Frontline-nal van kezelve a kullancsok ellen, mert sajnos már a városi parkokban is vannak. Semmiféle fertőzést nem kapott még el, viszont februárban lett macskanáthás, mikor már hónapok óta nem volt kinn. A dokink mondta, hogy vsz. járvány volt, mert több cicát is vittek hozzá azon a héten. Kutyákkal jól meg vagyunk, nagyon lelkiismeretes gazdik vannak felénk, pórázon vannak a kutyuk, ha egy-egy mégsem, rögtön pórázra veszik, ha felfedezik, hogy nem kiskutya, hanem nagyobbacska macska közeledik(elég nagytestű a cicám, annak ellenére, hogy nőstény).Haverozni szokott, odamegy és dörgölőzik hozzájuk. Sok gazdi lepődött már meg, mert el sem tudta képzelni, hogy az ő "vérengző, macskahajtó" kutyája még csak meg sem morogja a macskát. Nos, száz szónak is egy vége: ha a cica is akarja, sétáltasd. Ill. ő fog sétáltatni, arra készülj fel. Én néha megpróbálom másfelé irányítani, mint amerre ő akar, akkor egyszerűen lefekszik és nem mozdul. :))
2012. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. vagyok: [link]
2012. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen, mind a kettőt vinnénk sétáltatni. Megpróbáljuk majd amennyire lehet "megnevelni őket", hogy mi jelöljük ki az utat, mert rossz környékekre nem akarjuk vinni őket. Klikker módszerrel egyébként is szeretnénk őket tanítani. És mivel az egyik Ragdoll, baromi nyugodt és intelligens.


Azért gondoltunk a heti egy alkalomra, mert azt hallottam, nekik nincs olyan nagy igényük a sétára, ezért heti egyszer is elég, ha kicsit kalandozhatnak. Mivel a Ragdollt terápiás célok miatt is van tartva, jobb, ha nem dobozkában szállítjuk őt, hanem a saját kis lábain teszi meg azt az öt utca sarkot, ahol "dolgozik" :)

2012. okt. 16. 09:11
 9/9 A kérdező kommentje:
A hatodik hozzászólónak külön köszönöm a kifejtett véleményt és a tündéri képet! :)
2012. okt. 16. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!