Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam rá a macskám,...

Hogy szoktassam rá a macskám, hogy ne az ágyon mosakodjon?

Figyelt kérdés
Most lett egy kiscicám, 10 hetes. A mosakodást mindig az ágyamon szeretné végrehajtani, viszont ez engem nagyon zavar. Amikor elkezdi megfogom és leteszem a saját helyére. De ekkor már nem folytatja. Attól tartok azt hiszi, hogy a mosakodással van bajom. Így félek, hogy le fog szokni róla.

2012. okt. 25. 03:34
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Most miért baj az, ha valaki nem enged meg mindent a macskájának? Ettől még miért ne tarthatnék macskát? Gondolom ti sem engeditek fel pl a konyha asztalra. Pedig az asztalnak sem lesz semmi baja, a macska úgyis tiszta Te meg a tányérból eszel, nem az asztalról. Szerintem az ágy is egy olyan hely, amit illik rendbe tartani. Alapból nem akartam az ágyamra engedni, de nyilván amikor megérkezett hozzánk megenyhült a szívem. De most rájöttem, hogy nekem igen is fontos az, hogy ez a terület macskamentes legyen. Majd alszunk máshol együtt. És egyáltalán nem vagyok mindenre kényes, rengeteget játszok vele a puszta kezemmel, amit nyilván folyton harapdál és nyalogat.
2012. okt. 25. 16:16
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
én felengedem az asztalra. semmi bajom nem lesz tőle...
2012. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is felengedem az asztalra. Nagyon okos, az étel nem kell neki, közben engem néz és járják az ölembe meg vissza.

A külön plédet javaslom, ha nem akarod pont az ágyneműre fektetni a macskát.

2012. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó kettő: ne haragudjatok, hogy ezt írom, de sztem nagyon gáz, hogy felengeditek a konyhaasztalra. Persze engem is lehet támadni, hogy zavar az ágyon mosakodás, na de azért már mégis....MACSKA A KONYHAASZTALON???????? El sem hiszem, hogy valahol ez természetes.

2012. okt. 25. 21:43
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Én se mondtam rád, hogy gáz, akkor te hogy mersz ilyet mondani??????

Remélem éjjel le is hugyoz a macskád, azt érdemled!

2012. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én normálisan fogalmaztam meg a véleményemet. De a reakciód után már nem is csodálkozom azon, hogy nálad fent lehet a cica az asztalon. És írhatsz erre bármit, nem fogok leállni veled vitatkozni.
2012. okt. 25. 21:51
 17/22 anonim ***** válasza:

most nem azért, de akkor miért van macskád?

előttem is írták h rengeteget mosakodnak,és örülj h mosakodnak, mert amugy a cicák az egyik legtisztább állatok! és az h az ágyadon csinálja attól az ágyadnak nem lesz semmi baja! nem oda nyalja le a kakimaradékot (ami mellesleg kb olyan kevés h nincs is) egyszerűen csak a saját szagát kell éreznie mindenhol...

úgyhogy erről ne akard leszoktatni mert nem fog menni...túl mély ösztön ez ahhoz...

2012. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Mecse ***** válasza:
100%

Pici toleranciát gyakoroljatok már :).


Nekem pl. nem mehet a konyhába a cicám de semmi bajom azokkal akiknek igen, mert mit befolyásol az engem? Azzal sincs semmi bajom ha te nem akarod a cicát az ágyadon, szíved joga, mindenki máshogyan érzi jól magát a saját otthonában, ahhoz szerintem senkinek semmi köze. Azzal sem lenne semmi bajom ha valaki 30 macskával az arcán aludna. Ha úgy érzi jól magát, remek dolog.


Nem is hiszem hogy szükség van a kiabálásra hiszen más emberek cicái rohadtul nem befolyásolják a ti életviteleteket szóval semmi ok a veszekedésre szerintem, sem pedig az egymás / egymás szokásai felett való ítélkezésre :).

2012. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A mosakodással nincsen bajom!! Nem írtam ilyet, hogy bajom lenne úgy alapból vele. Örülök, hogy ilyenek a macskák, nem akarom véletlenül se, hogy leszokjon róla. És mindenhol máshol hagyom is. Pl. a kanapén simán ott mosakszik. De az ágyamra úgy látszik érzékeny vagyok. Szerintem ettől még tarthatok macskát.
2012. okt. 25. 22:37
 20/22 anonim válasza:
Ekkora nagy baj ez?Szerintem nem az ágyadat nyalogassa öszze hanem saját magád de azt is kétlem hogy ott törli ki a segétt az ágyatakaródon végighúzva.Ha ennyire undorocc tőle mért kellet neked macska.Ez igy nem jó hogy ide oda rakosgatod a macskát mert csak összezavarod.Nekem is van macskám és ráadásul félperzsa a szőrét is nagyon hulajtja de mi nem azt csináljuk hogy fúj takarodj ki a házból hanem azért telálták fel a cicafésűt meg a porszívót meg stb.Én ezt egy példánnak szántam.
2012. nov. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!