Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Háziállatként tartott macska...

Háziállatként tartott macska körmeit mennyire tanácsos levágni tövig?

Figyelt kérdés
Nem szeretném, hogy kikaparja a szemem éjszaka, sem, hogy a bútorokat... ezt mennyire tűri/szokja meg?

2012. okt. 26. 17:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tégy egy szívességét, és ne tarts macskát, mert neked semmiképpen sem való!


Macska tartással vállalod, hogy esetleg ebben-abban kárt tesznek. Az én cicáim, kinti-benti cicák. Nem piszkálom a karmaikat, elintézik maguknak. Persze benn is próbálkoznak néha, de ilyenkor egyszerűen tapsolok egyet és már abba is hagyja, de sokszor az is elég ha épp mellettem próbálkozik, hogy eltolom a lábait a bútortól.


De amúgy van egy hatásos eszköz amivel megnevelheted ezen a téren. És az a vízipisztoly. Nekem nincs vele tapasztalatom, de sokan esküsznek rá. Nem kell eláztatni a macskát, de ha kapar a nem megfelelő helyen akkor egy picit ráspriccelsz és szépen meg fogja tanulni. Persze ehhez szükséges, hogy legyen alternatíva ahol szabad, pl kaparófa.


De tényleg az lenne a legjobb ha halaid lennének mert azok nem tesznek kárt semmiben!

2012. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kapard ki még most a saját szemed, akkor a macskád már biztos nem fogja.
2013. jan. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!