Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalaníttassam a kandúromat?

Ivartalaníttassam a kandúromat?

Figyelt kérdés
Az én cicám egy éves kandúr, amikor hozzánk került arról volt szó, hogy ivartalanítjuk, de nem kezdett el jelölgetni és nem is vált agresszívvá. Mivel ő az egyetlen állatunk és csak lakásban tartjuk úgy gondoltuk, hogy nem tesszük ki fölöslegesen ekkora stressznek. Szerintetek ez mennyiben jó az állatnak?
2009. aug. 10. 10:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Ha csak lakásban tartjátok, akkor annyira nem fontos az ivartalanítás, de számíts rá, hogy el fog kezdeni jelölgetni, lehet, hogy még nem teljesen ivarérett, azért nem csinálja. Készülj fel rá, mert egy kandúr vizelete borzasztóan büdös. Nem beszélve arról, hogy egy ivartalanítással évekkel hosszabbíthatod meg a cicád életét, sokkal nyugodtabb, barátságosabb lesz.
2009. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Az ivartalanitással nem teszed ki a macskád semmilyen stressznek,sőt csak jót teszel vele!még ezután is elkezdhet jelölgetni,ami igen kellemetlen dolog,és az ivaros macsekoknál a vizelet is nagyon büdös kezd majd lenni.ha ivartalanitod akkor megelőzhetsz nála olyan betegségeket mint például a hererák,ami mostanság igen gyakori idősebb korban.Ugyhogy szerintem te is és a macsek is jól fog járni az ivartalanitással!
2009. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%

Az mi macskánk 3 éves van mellete két nőstény és egy hím kölyök és egy rakás kóbor kandúr ennek ellenére nem agresszív és nem is jelölget, nagyon kedves állat, amikor a nőstények tüzelnek akkor kicsit idegesebb de külömben teljesen nyugodt


Nincs értelme ivartalanítatni, mert akkora dög lesz melőle hoggy ráfekszik a mellkasodra nem kapsz levegőt...ezektől a műtétektől benga nagy lesz a macska...

2009. aug. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem csak előnye van.

Minden fiúmacska jelöl, és elég undorító szaga van.

Az én macskám észre se vette a műtét után, hogy hiányzik valami. Mondjuk ő még kicsi volt. És azóta is él békében, boldogságban, nincsenek ilyen problémái, hogy lányok után fusson.:)

2009. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3%

A második válaszoló nagyons zeretheti a macskáját...az ivartalanítással csak te jársz jól, szerencsétlen állat herékkel született, és azzal tökéletes! A lenyiszantod akkor a macska lehet hogy nyugodtabb lesz, de boldog nem!


Nehogy ivartalanícsd, hülyeség!

2009. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%

Az emberférfiak rövidebb idejig élnek mint a nők: Rövid az életed told megy egy ollóval!

Ezt nem gondoljátok komolyan...


Egy fiú macska akkor jelölget, ha több macska van körülötte, mert ha nem is találkozik más macskákkal akkor nincs értelme megjelölni a területét! A macskák nem hobbiból jelölnek, hanem hogy az arrajáró macskák tudják hogy a terület foglalt...ha a macs nálatok hosszú ideig nem nagyon lát macskát akkor értelmetlen jelölgetni...az én macskám kerti macska és ő se jelölget...

2009. aug. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
A második vagyok,és igenis szeretem a macskám!Ha nem tudná valaki,akkor most elmondom hogy a macskáknál a párosodás nem jár semmiféle élvezettel,ez náluk ösztön.ja és ivartalanitás utan nem hiznak el,ha eleget mozognak és kiegyensúlyozott étrendjük van!
2009. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Én még egy macskát sem láttam, amelyik az ivartalanítás után vagy miatt elhízott volna. Ne hallgass az ilyen tudatlan, szűk látókörű emberekre, akik az ivartalanítás ellen szólnak. A macskák anélkül is elkezdenek jelölgetni, ha soha életükben nem találkoznak más macskával.
2009. aug. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az én cicám az anyóséknál napi szintem össze volt zárva 4 másik cicával és nem jelölget. Most már külön élünk és csak őt hoztuk. De én úgy tudom, hogy a macskák az ivarérés miatt kezdenek jelölni, de az más 6-8 hónapos korukban megtörténik, de az enyém már egy éves. Amúgy nagyon rendszerető cica, soha nem teszi máshol a dolgát, régebben még az udvarról is bekergetőzött a házba. Szerintem nincs sok félnivalóm, hogy most kapna rá, hogy mindent összepisiljen.
2009. aug. 10. 11:39
 10/14 anonim ***** válasza:
59%
Az udvarra is kijár? Jah így mindjárt más, nagy kicseszés lenne vele ha nem ivartalanítanád. Ha nem teszed akkor van esély rá, hogy elpusztul fertőzésben(macska AIDS, leukózis, stb), elüti egy autó, amikor megy a nőstényhez, megmérgezik, leütik, mert éppen a nőstény macska után rohangál, széttépi a többi macska, nem beszélve arról, hogy csak enni fog hazajárni és rohangálhattok vele minden héten az állatorvoshoz, mert megtámadta egy másik macsek.
2009. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!