Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor ivartalaníttassam a...

Mikor ivartalaníttassam a cicáimat? Egyszerre vagy külön-külön?

Figyelt kérdés
Van 2 rosszcsont benti-kinti (90-10%) 3,5 hós lánycicám - tesók, imádják egymást, nagyon ragaszkodnak egymáshoz. A télre tervezzük az ivartalanítást, de már most el kell kezdenem félretenni rá, és így jutott eszembe, hogy mi a jobb cicáknak, ha egyszerre vagy ha külön-külön végzik el a műtétet?
2009. okt. 6. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egyszerre. Akkor nem zargatja egy egészséges a lábadozót.
2009. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nekik mindegy. Neked lehet hogy könnyebb külön a pénz meg a foglalkozás miatt.
2009. okt. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs jelentősége. Az a lényeg, hogy a műtét utáni legyél velük, mert az altatás miatt egy jó fél napig figyelni kell rájuk, mert szegénykék össze-össze esnek. Szeretnének ilyenkor is felmászni magas helyekre, ám ilyenkor nagy a balesetveszély...
2009. okt. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, én is arra gondoltam, mint az első, viszont pont az anyagiak miatt gondoltam arra, hogy külön-külön, de szerintem inkább egyszerre... Na, ezt jól megmondtam... Na, megyek, és megpróbálom kiszedni a komód alól az egyiket... Hogy hogy fért be oda???? És hogy fog kijönni??? :o Na, végszóra ki is jött :)
2009. okt. 6. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a külön-külön variációra szavaznék,mert például a miénk elég rosszul viselte az altatást. Mindig maga alá pisilt,pelenkáztuk,itattuk,ha elkóvájgott figyelni kellett rá. Elég macerás volt,és sokára tért magához.(a 2. napra lett tisztában magával)

Szóval,ha ezt megszorzom kettővel...hát én nem vállalnám be.

Húú,majd mikor két felé mennek meg kétfelé pisilnek,én nem tudnám megcsinálni. Bár nekem nem volt segítségem hozzá!

2009. okt. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a meglátást is, megfontolandó. Mi mondjuk 2-en vagyunk a 2 cicóra, de ezzel nem számoltam, márpedig simán benne van a pakliban. Az már szinte világos, hogy a műtétet a legjobb péntekre időzíteni vagy minimum 2 nap szabi...
2009. okt. 7. 14:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyszerre! Én is most ivartalanítottam a cicámat, és mikor ébredezett nem volt valami jól szegényke, meg utána nap se. Nem lenne jó, ha addig a másik cica piszkálná.
2009. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön vittük őket és a másik nem piszkálta, csak megmosdatta a fejét. Nem hülyék a macskák, látja, ha rosszul van a társa, nem piszkálja, csak odafekszik hozzá, mosdatja meg vele van.

Egy is elég volt, mert mi például míg nem ébredt fel váltottuk egymást és úgy figyeltük, mert ébredéskor gyakran hánynak és meg is ijednek. És pisilnek, próbálnak elbújni, de elesnek, van amelyik meg minden áron rád akar mászni, felugrani valahova de ugye semmi mozgáskoordináció nincs, figyelni kell és akkor kettő egyszerre? Törölközőn vettük a karunkba mint egy kisbabát, mikor tisztult de még ködös volt, mert egyszerűen annyira igényelte, hogy velünk legyen, és így volt mindenkinek a legkényelmesebb. Jó ezt nem muszáj, de rajtunk akart lenni és így lehetett mászkálni, leülni, felállni nem kellett gyötörni meg mozgatni szegényt, hogy felveszem a térdemre, mert jönni akar, de most zsibbad a lábam és le kell tenni, át kell mozgatni. És akkor kettőt?

Szerintem annyi különbséget nem árt hagyni, míg az első tisztába jön magával, meg jobban lesz. Mondjuk két napot legalább.

2009. okt. 8. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csakis egyszerre! Én is így tettem, és éppen elég volt egyszer keresztülmenni ezen.
2009. okt. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2:47-esnek: Köszönöm, neked is. :) Mondasz valamit... Az egyik kis Ludmilla pár hete elég magasról ugrott le a fáról (még nem lett volna szabad neki olyan magasról), és meghúzódhatott neki hátul valami - talán a medencéje (másnap vittem volna orvoshoz, de szerencsére semmi baja nem volt) és azon az estén nem volt játék, és nem bántotta a másik, hanem odabújt mellé - nagyon aranyosak voltak.
2009. okt. 15. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!