Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kötelezhet a tenyésztő...

Miért kötelezhet a tenyésztő arra, hogy ivartalaníttassam az örökbefogadott macskát, és hogy tudnám ezt kikerülni?

Figyelt kérdés
Tudok az ivartalanítást támogató összes észérvről, elismerem azok igazságát, és én is szoktam javasolni másoknak, tehát nem kell győzködni. Egyszerűen az a gondom, hogy én magam a saját macskámmal megtenni képtelen vagyok (hogy az érzelmi aggályaim csak a fejemben léteznek, és őt ez nem viseli meg, arról sem kell győzködni, de ettől még kínoznak ezek az aggályok). Egyébként lakásban lakom, panelban, a 9. emeleten, úgyhogy teljesen lehetetlen, hogy a leendő nőstény cicám valaha szüljön vagy hogy kandúrok szállják meg a kertet. Csak a tüzelés és az egészségügyi aggályok okoznak még problémát, de volt már (szép kort megért) ivaros lány cicám, akinél ezek sem merültek fel. A kérdésem: miért nem várhatom ki, hogy problémás-e a cica tüzelése, és dönthetek én az ivartalanításról, mint gazdája? Nem az enyém a cica? Szeretnék hozzájutni egy birman cicához, de minden tenyésztő szerződéssel árulja csak, és ebben ivartalanítási kötelezettséget kéne vállalnom.
2011. júl. 30. 16:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Mert drága fajtáról van szó, és ha esetleg tenyészteni szeretnéd, akkor konkurencia lennél. Márpedig nincs nagy kereslet fajtatiszta macskákra, így jelentősen megcsappanthatnád a vevőkört.
2011. júl. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek teljes mértékben igaza van. Az meg a másik, hogy ha esetleg elszökik/eladod, más szaporíthatja.
2011. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem áll szándékomban szaporítani, ill. nem is tudna. Elszökni se tudna, le se találna a földszintig.
2011. júl. 30. 16:09
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
De gondolj bele a tenyésztő helyzetébe. Bárki mondhatja, hogy "én nem fogom szaporítani". De mi erre a garancia? Az egy dolog, hogy te nem szaporítanád, de bárki más is mondhatná ezt, akinek viszont szándékában állna. Aztán, ha véletlenül mégis lennének kicsik, mondhatná azt, hogy "baleset volt".
2011. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%

Nem kötelezhet semmire ha nem akarod. Onnantól, hogy megveszed a macskát önszántadból mész bele. Biztos találsz olyan tenyésztőt is akinél nem köteleznek.

Tehát érted... Tudod nagyon jól az előnyeit az ivartalanításnak, tehát gondolom nem azért nem érted, hogy miért kötelezhet. Ez gondolom egy ritka fajta, és nem engedhetik meg hogy összevissza pározzon. Az meg már megbocsáss de nem kell nekik jelentsen semmit hogy te emeleten laksz. És ha nem igaz? Vagy ha elköltözöl? Ilyenekben nem lehet megbízni. Mert bárki mondhat bármit.

2011. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Na de ezt a tenyésztő honnan tudja h te mit fogsz vele csinálni? Tudod mennyi csaló van, ne csodálozz ha nem bízik meg benned.
2011. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Jó, valóban, a tenyésztő szempontjából mindez érthető. Márcsak az a kérdés, hogyan szabaduljak ki a "csapdából", tehát hogy érjem el, hogy a macska majd akkor és kizárólag akkor legyen ivartalanítva, ha én azt feltétlenül szükségesnek tartom. Pl. tudtok-e olyan tenyésztőt, aki nem követel szerződésben vállalt ivartalanítási kötelezettséget, lehet-e annak jogi következménye, ha vállalom az ivartalanítást, de elmulasztom azt, mennyivel drágább egy tenyészcélra vásárolt kölyök egy "kedvenc minőségű" egyednél?
2011. júl. 30. 18:31
 8/32 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy a szerződésben benne van, de a nyakadra is fog járni, hogy ellenőrizze?
2011. júl. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Van aki annyit ír, hogy csak az ivartalanítás megtörténtéről szóló állatorvosi igazolás megküldése után küld törzskönyvet (engem ez nem zavarna, nem kell a törzskönyv, csak a cica kinézete és természete tetszik), de a legtöbben egy az egyben kikötik az ivartalanítást és kérik az igazolást (ami szintén lehet logikus, mert ha én szaporító akarnék lenni, még ha nem is lenne nálam a cica törzskönyve, továbbtenyészthetném, és mondhatnám a vásárlóknak - akiknek a törzskönyv ugyanúgy nem kell, mint nekem - hogy ez igazábl fajtiszta/birman keverék, de úgyis ugyanúgy néz ki, mint az igazi birman, és megkapják tőlem 100 helyett 10 ezerért. Csak ha már ennyit költök rá, szeretném, ha nem szólna bele a tenyésztő, hogy én hogyan legyek jó gazdi.)
2011. júl. 30. 18:53
 10/32 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor beszélj a tenyésztővel, szerintem meg lehet érteni az érveidet. Ha rendes, akkor nem kötelez rá.
2011. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!