Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a cicámat...

Hogy szoktassam le a cicámat az ágyra pisilésről?

Figyelt kérdés
Nemrég hoztuk, kiscica még. Megmutattuk neki az almot, szépen használta is, meg volt az öröm, h szobatiszta. De aztán elkezdett pisilni az ágyra is. Néha az alomba, néha az ágyra pisil, nem tudom mitől függ. Kicsit elegem van már, hogy naponta kell ágyneműt cserélnem. Az alom tiszta, napi 2szer takarítom. Ja és van egy másik cicám is, akivel közös almot használnak.
2012. okt. 30. 19:38
 1/5 Mecse ***** válasza:

Lehetséges hogy zavarja az hogy közös az alom a másik cicával, ez elég gyakori több-macskás háztartásoknál, van cica amelyik "kikéri" magának hogy kizárólagos használója lehessen egy alomtálcának mert nem tűri a másik macska szagát benne.


Ilyenkor segít hogyha ezt lehetővé teszed neki, és az is hogyha nem közvetlenül a másik cica alomtálcája mellé teszed a piciét, hadd lássa hogy az csak az övé, és akkor biztonsággal használhatja.


Esetleg lehet hogy nem tetszik neki az alom amit használtok, az előző helyén mit használtak? Az segít hogyha az első időben ugyanaz van az új helyén is, különösen babacicánál.


Elsőre ezekre tippelnék mivel írtad hogy az almot rendesen takarítjátok :).

2012. okt. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor beszerzek még egy alomtálcát, hátha... az előző helyén kerti cica volt. köszi a választ :)
2012. okt. 30. 20:03
 3/5 Mecse ***** válasza:

Óóó, kerti cica volt. Akkor lehet hogy egy kis időbe telik neki míg "átáll".


Próbáljatok neki valami olyan almot szerezni ami a legjobban emlékeztet a földre amit kint is használt és amihez szokva volt (valami apróbb szemcsést, nem pedig szilikonost mert az életidegen lesz neki a kert után), így lehet hogy hamarabb rászokik :).


Sok szerencsét!

2012. okt. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kismacskám is ezt csinálta, kerti macska volt, de a testvére is, ő meg nem csinálta.

Miután rápisilt az ágyra, a következő napon tedd rá óránként az alomra, ha kell neki, ha nem. Még kicsi, lehet, hogy elfelejti időnként hová kéne menni.

Én ezt csináltam és utána nem volt gond. Volt, hogy több nappal később, megint lepisilte az ágyat, akkor megint sokszor rátettem az alomra, és így leszokott róla.

2012. okt. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4. vagyok, nekem szilikonos az alom és van több cica is. :)

De lehet, hogy minden macska másképp reagál a dolgokra.

2012. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!