Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek el lehet titkolni...

Szerintetek el lehet titkolni egy kiscica tartását?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy cicát de szüleim nem engedik... van kertünk, ott tudna lakni gondolom csak szerintetek könnyen meglehetne oldani hogy kaját veszek neki, almot stb. és ne tudják meg?

2012. okt. 31. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha a kertben tartod, a macska elfog menni onnan. Először is, ha be akarsz egyet fogadni, a házban próbáld tartani. És hát azt ugye nem lehet eltitkolni.
2012. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy kismacskának lehet, hogy nem tesz jót a kertben a -10C fokos hideg. (Enyhén szólva)
2012. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Mecse ***** válasza:
100%

Nem, semmiképpen nem fogod tudni titokban tartani.


A cicának orvosi ellátásra is szüksége lesz, oltásokra, féreghajtóra.


Ez mind kemény pénzbe kerül. A macskaeledel sem 2 forint. Nem hiszem hogy ne tűnne fel hogy az a pénz hiányzik valahonnan és nemcsak egyszer hanem minden hónapban.


Kintre picinyke cicát így tél elején én nem javasolnék egyébként sem.


Hogyha házban tudnád tartani az remek lenne, de az pedig egyértelmű hogy nem lesz titok.

2012. nov. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A macskának nem tudod elmagyarázni, hogy maradj szépen távol a háztól és húzd meg magad mert balhé lesz.

Az bizony utánad fog menni mert te eteted, hozzád kötődik és ott fog vernyákolni az ajtó előtt, ablak alatt, stb.

Máris meg van a bukta.


Egyébként mi a kifogás a cica ellen? A menhelyről hozhatsz ivartalanított, egészséges kiscicát ingyen. A féregtelenítő pár havonta nem egy összeg, pár száz forint.

A bolha nyakörv se egy összeg és az is kitart pár hónapig. Max az évenkénti oltás kerül pár ezerbe na és a kaja de ott lehet trükközni macska konzerv + egy kis házi maradék,ami nem olyan sós, és fűszeres.

Ha van kert akkor nem kell neki mindig alom esetleg télen, amikor nem nagyon megy ki a hidegbe és a sárba.

2012. nov. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer sétáltam mikor az az időszak volt, hogy ellettek a macskák. körülbelül 1 hetes kiscica lehetett amit találtam zsákba kidobva rajtuk 1 nagy kó és csak ő élt. Hát fogtam és haza hoztam. Senki se vette észre 4 hétig huztuk nem buktunk le pedig fent volt a szobámba és hát 3 óránként etetni kellett és nem buktam le. :D Egyszer csak anyukám feljött valamit kérdezni szegénykém felébredt ahogy anyu kinyitotta az ajtót.( pont telefont nyomkodtam) Nyávogott 2-t mondta anyu mi volt ez? mondtam neki áhh csak üzenetem jött. Azt mikor megindult, hogy megy le ismét hallotta és észre vette a dobozban. de sikított egyet, hogy ez mi?? :D Azóta is meg van :) Megengedték mondtam nekik 3 hete szenvedek vele éjjelente etettem minden, hogy ne haljon meg olyan mintha a "gyerekem" lenne. És megértették. :)


Amúgy nem tudnád titkolni. Kint meg meg is halna szegényke. :(

2012. nov. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Cica tartást eltitkolni, lehetetlen.

Kertbe megfázik. Idegen neki a környezet, házban kell tartani, kint egy ilyen pici elpusztulna.

Bent meg ugysem tudod titkolni, mert a macsek nem egy szófogadó állat,mint a kutya.

Inkább beszéld rá a szüleidet. Csillagos eget is megigérve, mindent megteszel a macsekért. A hisztit is bevetném..

A cél szentesiti az eszközt. De ne tartsd az udvaron.

Ha meg később jönnek rá, és akkor akarják elvitetni Veled, amikor totál a szívedhez nőtt, az még rosszabb.

Sok sikert!

2012. nov. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz az amit előttem mondtak. Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy gondolj bele ha sikerül is egy kis időre eltitkolni a cicát és megszereted, egyszer úgyis észreveszik. És akkor milyen rossz lenne ha azt mondanák, hogy nem tarthatod meg és elviszik máshova.
2012. nov. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a párom határozottan megtiltotta, hogy állatunk legyen. Ennek ellenére hazahoztam 3 db 1 napos macskakölyköt még nyár elején. Sajnos, csak 1 maradt meg. Ez az 1 már több, mint fél éves és itt van. (Természetesen nem titokban, panelban élünk :)) Ő a család kedvence, a "második gyerek".
2012. nov. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az a baj hogy már volt macskám csak apum nem macskás és miatta kellett elvinni de egyszerüen annyira hiányzik egy cica szeretete hogy minden nap arra gondolok milyen jó is volt hogy volt macskám és én szeretnék ujra egyet... Már tudom mit "rontottam el" az elözö macskámnál és ezt jobbra nevelném
2012. nov. 2. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:

És az sem elhanyagolható tényező, hogy jó hatással vannak a macskák az általános közérzetre......még lehet, hogy a faterodnak is jót tenne.

[link]

2012. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!