Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ettől tud rosszul tájékozódni?

Ettől tud rosszul tájékozódni?

Figyelt kérdés
Tegnap anyukámmal találtunk egy kis cicát, haza hoztuk csak nagyon rövid a bajsza. Olvastam egy oldalon hogy nem szabad rövidre nyírni a bajszukat mert őket a bajszuk segíti éjjel a tájékozódásban, meg az is nekik egy érzék szervük. Lehet hogy mivel vagy le vágták, vagy le tört a bajsza ezért nem tud olyan jól érzékelni dolgokat? Válaszokat előre is köszönöm!

2012. nov. 2. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, pl.: a távolságok felmérésében, vagyis külömböző ugrásoknál, ahol előbb fel kell mérnie a terepet adódhatnak gondjai, de nem hinném, hogy különösebben foglalkozni kellene vele.
2012. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha levágták, újak fognak nőni, mert váltják a bajszukat. Unokám egyszer levágta a cicájuknak, azért tudom.
2012. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
unokanővérem gyerkőcei egyszer poénból megnyírták az egyik macskájuk bajszát de tövig levágták! még a kaját se találta meg az a szerencsétlen állat...
2012. nov. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg ettől. Ha egyenletesen rövid, akkor valószínűleg levágták neki, csak meg kell várni amíg visszanő.

Viszont ha egyenlőtlen, és látszik hogy magától töredezett le, akkor valamilyen vitaminhiánya van, ezen segíteni kell. Az én egyik cicámnak is ez volt amikor hozzám került, de ez már évekkel ezelőtt történt, így sajnos nem emlékszem hogy milyen vitaminhiánya volt....

2012. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!