Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítség! Sürgős! Valami van...

Segítség! Sürgős! Valami van a macskámmal! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A macskám fülében viaszos,sötétbarna lerakódás van!!!Állatorvoson kívül javaslat???

2012. nov. 10. 15:45
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Ok kössz! :)
2012. nov. 10. 18:03
 22/31 Mecse ***** válasza:
100%

Már figyelem egy ideje, miért van Vicuska leszavazva állandóan mikor kb. ő az egyike azon keveseknek aki normálisan válaszol? A cicának így első blikkre fülatkája lehet és arra ahogy Vicus mondta, Surolan-t szoktak használni viszont szakszerű tisztítás után, kizárólag...


Ami otthon nem valószínű hogy kivitelezhető. Én pl. nem vállalnám be, bármennyire is "értek hozzá".


A Surolan egyébként gombára is hat, illetve fülatkára lehet még Advocate cseppet használni. De így látatlanban csak találgatni tudok.

2012. nov. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Vicuska87 ***** válasza:
72%

Hát Mecse, engem az ilyesmi nem zavar! Tudod más szerint a Surolan biztos hasfogó. Én két exotic cicát nevelek, mindent próbálok nekik megadni ami csak szükséges, és igyekszem az itt kérdéseket feltevőknek, a lehető legjobb választ adni.

Ha egyszer orvosra van szükség, akkor arra van szükség. De aki lepontozott, asszerint biztos nyakig kell belenyúlni otthon a macska fülébe és házilag kitakarítani!

Az ilyen meg is érdemli, hogy a macskája, egy ilyen procedúra után elpusztul, vagy megsüketül!

2012. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én "kicsikém" ahogy észrevettem, hogy a fülét vakarja, egyből gondoltam, hogy atka. Állatpatikában (állatorvos volt bent, ő is megmondta - látatlanban -, hogy az) kaptam egy kevés oldatot injekciós fecskendőben és féreghajtót (amiért tk mentem). Összesen még 1000 Ft-ot sem fizettem...


Azóta nincs vakarózás, minden rendben.

2012. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy fülpucolóval tisztítod. Ezt próbáld elkerülni, langyos vizes vattadarabbal helyettesítsd. Simán lehet atka, de így elég nehéz bármit is tanácsolni ha az orvost eleve kizárod..
2012. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Értem.Szerintem viaszos lerakódás,mert minden internetes cikkben ezek a tünetek voltak.Jövő héten irány az állatorvos!!! :D A zsebpénzem épp elég a kezelésre. És mégegyszer köszönöm a válaszokat!!! :D
2012. nov. 12. 14:59
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi van a cicával? Voltatok dokinál?
2012. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
Igen.
2012. nov. 18. 14:43
 29/31 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönök minden választ,atka volt a fülében,már meggyógyult,és már kölykei is vannak,és már 3 hete féreghajtó tablettát is kapott. :)
2013. máj. 21. 16:27
 30/31 anonim ***** válasza:
Király! Legközelebb ivartalaníttatni is elvihetnéd.
2013. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!